PKO Ekstraklasa: Bramkarz Stali Mielec zagra we Francji!

Zanosiło się na to od dłuższego czasu, ale oficjalne potwierdzenie przyszło dopiero dzisiaj, we wtorek 2 lutego. Jeden z najlepszych bramkarzy PKO Bank Polski Ekstraklasy, Rafał Strączek ze Stali Mielec, przenosi się do Girondins Bordeaux, o czym poinformował w komunikacie prasowym klub francuskiej Ligue 1.

PKO Ekstraklasa: Bramkarz Stali Mielec zagra we Francji! (Fot.: Girondins Bordeaux/Twitter)

Rafał Strączek ze Stali Mielec zagra w Ligue 1

Niespełna 23-letni golkiper ma za sobą kapitalną rundę w barwach Stali Mielec, więc nic dziwnego, że na rada wzięły go nie tylko najlepsze kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy z Legią Warszawa na czele, ale też wiele zagranicznych marek. Najkonkretniejsi okazali się Francuzi z Bordeaux, którzy wykorzystali okazję i podpisali umowę z Rafałem Strączkiem do 30 czerwca 2026 roku!

Było to możliwe już teraz i bez zgody Stali, bo jednemu z najzdolniejszych bramkarzy w naszym kraju z końcem sezonu 2021/2022 wygasa umowa z mielczanami. Co za tym idzie, piłkarz już 1 stycznia bieżącego roku mógł związać się umową z nowym pracodawcą (obowiązująca od 1 lipca 2022), a ten nie musi płacić kwoty odstępnego dotychczasowemu klubowi Strączka.

Stal Mielec zakontraktowała nowego bramkarza

Klub z Podkarpacia nie zasypia gruszek w popiele i zakontraktował już nowego golkipera. Mowa o Kaisie Al-Ani, który urodził się w 1997 roku w Nowym Targu, gdzie rozpoczął swoją futbolową przygodę, rozpoczynając treningi w szkółce piłkarskiej Górale Nowy Targ. Stamtąd przeniósł się do młodzieżowej drużyny Krakusa Nowa Huta. Kolejnym klubem, który kształtował jego karierę była Wisła Kraków. W kolejnych sezonach nowy bramkarz mielczan był związany między innymi z: Lechią Tomaszów Mazowiecki, Ślęzą Wrocław czy też Polonią Nysa.

Wielu kibiców, którzy po raz pierwszy słyszą o tym piłkarzu nasuwa się zapewne pytanie o jego pochodzenie. Wyjaśniamy, że tata zawodnika jest Irakijczykiem, a mama Polką. Poprzez Facebooka skontaktował się z nim skaut irackiego związku. I tak w 2017 roku został powołany na zgrupowanie reprezentacji Iraku, do debiutu jednak nigdy nie doszło. Rok później Al-Ani otrzymał też powołanie do kadry U-23.

PKO Ekstraklasa: Podsumowanie transferów – zima 2022

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button