Jakub Kamiński zagra w VfL Wolfsburg, Lech zgarnie fortunę od Niemców!

Transfer Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań do występującego w niemieckiej 1.Bundeslidze VfL Wolfsburg został w poniedziałek oficjalnie potwierdzony! Według doniesień mediów „Kolejorz” na sprzedaży swojego utalentowanego pomocnika może zarobić około 10 milionów euro! Swoistym bonusem jest fakt, że „Kamyk” dokończy sezon 2021/2022 w barwach wielkopolskiego klubu.

Jakub Kamiński zagra w VfL Wolfsburg, Lech zgarnie fortunę od Niemców! (Fot.: VfL Wolfsburg/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Lech sprzedał Kamińskiego za wielkie pieniądze

O przenosinach 19-letniego Jakuba Kamińskiego do ekipy „Wilków” media w Niemczech i w Polsce rozpisywały się od kilku dni, ale na oficjalne potwierdzenie musieliśmy poczekać do godziny 15:00 w poniedziałek 10 stycznia, kiedy to oba zainteresowane kluby potwierdziły zawarcie transakcji.

„Kamyk”, który ma już za sobą debiut w polskiej drużynie narodowej, związał się z niemieckim klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2027 roku. Kibice „Kolejorza” mogą być jednak spokojni. Utalentowany zawodnik pomoże zespołowi Macieja Skorży w walce o mistrzostwo Polski na stulecie klubu. Barwy VfL Wolfsburg przywdzieje dopiero po zakończeniu sezonu 2021/2022.

„Dla mnie przejście do Bundesligi to spełnienie marzeń. Naprawdę nie mogę się doczekać nowego wyzwania i możliwości rozwoju i sprawdzania się na najwyższym poziomie tydzień po tygodniu. W rozmowach Jörg Schmadtke i Marcel Schäfer szybko przekonali mnie, że VfL to dla mnie najlepszy klub do zrobienia kolejnego kroku w mojej karierze. Oczywiście rozmawiałem też z moim rodakiem Bartoszem Białkiem, który zachwycał się warunkami w Wolfsburgu, a także przyglądałem się świetnym warunkom na miejscu.” – mówi Kamiński cytowany przez oficjalną stronę internetową „Wilków”.

Media spekulują, że VfL Wolfsburg za wykupienie karty zawodnika musiały zapłacić Lechowi Poznań około 10 milionów euro, czyli zbliżoną do tej, jaką „Kolejorz” otrzymał od Brighton & Hove Albion za Jakuba Modera. Była to najdroższa sprzedaż zawodnika występującego w Polsce. Była, ale już nie jest.

Przypominamy, że niespełna tydzień temu Pogoń Szczecin poinformowała o transferze Kacpra Kozłowskiego, który już tej zimy zamieni „Portowców” na 'Mewy”, czyli zasili angielskie Brighton & Hove Albion za kwotę oscylującą wokół 11 milionów euro, co jest nowym rekordem sprzedażowym PKO Bank Polski Ekstraklasy.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button