PKO Ekstraklasa: Padł transferowy rekord, kolejny wielki transfer na horyzoncie!

Polskie talenty cieszą się coraz większym uznaniem zagranicznych klubów, co widać po kwotach transferowych, za jakie zachodnie marki kupują naszych młodych zawodników. Królem polowania na ekstraklasowym rynku pozostaje angielskie Brighton & Hove Albion, które po rekordowym zakupie Jakuba Modera z Lecha Poznań, tym razem wydało fortunę na Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin! W ślady klubu z Premier League lada dzień pójdzie VfL Wolfsburg, które finalizuje transfer Jakuba Kamińskiego z „Kolejorza’.

PKO Ekstraklasa: Padł transferowy rekord, kolejny wielki transfer na horyzoncie! (Fot.: Brighton & Hove Albion/Twitter)

Kacper Kozłowski najdroższym piłkarzem w historii PKO Ekstraklasy

Dotychczasowy rekord polskiej ekstraklasy, jeśli mowa o transferach wychodzących, należał do wspomnianego na wstępie Jakuba Modera, za którego „Mewy” miały zapłacić według doniesień medialnych aż 10,5 miliona euro. Okazuje się, że klub angielskiej Premier League musiał sięgnąć jeszcze głębiej do kieszeni, żeby wyciągnąć z Pogoni Szczecin 18-letniego Kacpra Kozłowskiego. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi włodarzy „Portowców”.

„Choć dokładnej kwoty podać nie mogę, bo obowiązuje nas tajemnica handlowa, to ujmę to tak: jeszcze nigdy żaden polski klub nie uzyskał takich pieniędzy za transfer piłkarza. A więc mamy rekord. Specjalnie w wywiadzie dla oficjalnej strony Pogoni mówiłem o ośmiocyfrowej kwocie, aby naprowadzić wszystkich na to, jak to wygląda, a z drugiej dotrzymać słowa danego angielskiemu klubowi.” – powiedział prezes Jarosław Mroczek w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu „WP Sportowe Fakty”.

Z doniesień medialnych wynika, że kwota transferowa oscylująca wokół 11 milionów euro to jeszcze nie wszystko, na co może liczyć obecny wicelider PKO BP Ekstraklasy. „Portowcy” mieli sobie zagwarantować także 10% od kolejnego transferu 18-letniego pomocnika, który był pod lupą wielu klubów z najlepszych lig Starego Kontynentu.

Sam zawodnik na debiut w Brighton & Hove Albion, z którym związał się wieloletnim kontraktem, będzie musiał jeszcze poczekać. Póki co „Koziołek” występować będzie na wypożyczeniu w klubie belgijskiej ekstraklasy. Konkretnie w walczącym o tytuł Union Royal Saint-Gilloise, który jest klubem satelickim „Mew’.

Jakub Kamiński o krok od Vfl Wolfsburg

Przenosiny Kacpra Kozłowskiego to prawdopodobnie nie koniec wielkich transferów z PKO Ekstraklasy do klubów z TOP 5 lig europejskich. Coraz więcej wskazuje na to, że barwy zmieni też Jakub Kamiński, który ma być o krok od sfinalizowania swoich przenosin do występującego w niemieckiej 1.Bundeslidze VfL Wolfsburg.

Jako pierwszy o transferze „Kamyka” do ekipy „Wilków” poinformował prestiżowy magazyn „Kicker”, a temat podchwyciły też polskie media. Z ich ustaleń wynika, że skrzydłowy Lecha Poznań będzie kosztował nie mniej niż 10 milionów w europejskiej walucie!

Kibiców Lecha Poznań, walczącego o mistrzostwo kraju na stulecie klubu, można jednak uspokoić. Jeden z ich liderów dogra sezon 2021/2022 w barwach „Kolejorza’ na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Taki był warunek nie tylko wielkopolskiego klubu, ale i samego piłkarza.

Oficjalnego potwierdzenia kolejnego hitu transferowego w PKO Bank Polski Ekstraklasie można się spodziewać w ciągu najbliższych godzin!

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X