PKO Ekstraklasa: Utalentowany młodzieżowiec zmienił klub!

Jak poinformowała w piątkowy poranek Wisła Płock, Dawid Kocyła rundę wiosenną PKO Ekstraklasy spędzi w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Młody pomocnik został wypożyczony do „Słoni” do końca sezonu 2021/2022, a klub z Małopolski zapewnił sobie również prawo pierwokupu 19-latka.

PKO Ekstraklasa: Utalentowany młodzieżowiec zmienił klub! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Dawid Kocyła odchodzi z Wisły Płock, ale zostaje w PKO Ekstraklasie

Urodzony w drugiej połowie 2002 roku zawodnik trafił do historycznej stolicy Mazowsza przed dwoma laty z pierwszoligowego wówczas GKS-u Bełchatów, który znany jest w Polsce z dobrej pracy z młodzieżą, o czym świadczyć może też przykład innego z „Nafciarzy”, obrońcy Damiana Michalskiego. 23-latek jest dziś wyceniany, przez portal TransferMarkt, na okrągły milion euro, a to nie musi być jego ostatnie słowo, jeśli w dalszym ciągu będzie regularnie otrzymywał szanse na ekstraklasowych boiskach.

„Koci” długo na debiut w niebiesko-biało-niebieskich barwach nie musiał czekać, bo zadebiutował już 9 lutego 2020 roku, rozgrywając osiemdziesiąt minut przeciwko Pogoni Szczecin. Premierowego gola zdobył natomiast 31 maja, otwierając wynik przegranego 1:4 spotkania z Koroną Kielce. Co ciekawe, temu samemu rywalowi utalentowany skrzydłowy strzelił także dwie bramki dwa miesiące później, pod koniec sezonu 2019/2020.

W sezonie 2020/2021 Kocyła był już podstawowym młodzieżowcem Wisły Płock, rozgrywając aż dwadzieścia siedem meczów. Wokół jego osoby pojawił się szum medialny związany z zainteresowaniem klubów zagranicznych, ale do transferu ostatecznie nie doszło. W rundzie jesiennej bieżącej kampanii „Koci” dostał już znacznie mniej szans, choć był sprawdzany na kilku pozycjach.

Zapewne stąd wziął się pomysł na zmianę otoczenia, wszak 19-latek, który zasmakował już występów w elicie, potrzebuje jak największej liczby minut do dalszego rozwoju. Na takie może prawdopodobnie liczyć w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, która nie cierpi na nadmiar ofensywnych młodzieżowców.

Kiedy zaległy mecz Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza?

W klubie z południa Polski liczą na to, że bramki i asysty Dawida Kocyła pomogą w walce o utrzymanie, a ta do łatwych nie będzie należeć. Zimą doszło w ekipie do licznych zmian, w tym do zatrudnienia nowego trenera Radoslava Latala i zakontraktowania kilku nowych graczy oraz pożegnania tych, którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei. Można więc mówić o nowym otwarciu.

W kontekście walki o utrzymanie nie można zapominać, że „Słonie” do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą sześć oczek, ale mają też jedno spotkanie mniej na koncie od Górnika Łęczna. Mowa o konfrontacji z Legią Warszawa. Jej datę poznaliśmy wczoraj.

„W porozumieniu z partnerem mediowym ustalono, iż zaległy mecz 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza odbędzie się 15 lub 16 marca 2022 roku o godz. 18:45. Ostateczne potwierdzenie jednej z tych dat nastąpi wraz z wyznaczeniem planu transmisji 25. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy” – ogłosiła Ekstraklasa SA.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X