PKO Ekstraklasa: Czeskie wzmocnienie Bruk-Bet Termalici Nieciecza!

Do wznowienia rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022 pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Drużyny szlifują obecnie formę na zgrupowaniach, z kolei w klubowych gabinetach wre praca nad wzmocnieniami. Jako pierwsza o transferze w nowym tygodniu poinformowała zamykająca tabelę Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która znalazła nowego zawodnika za naszą południową granicą.

PKO Ekstraklasa: Czeski wzmocnienie Bruk-Bet Termalici Nieciecza! (Fot.: Bruk-Bet Termalica Nieciecza/Twitter)

Bruk-Bet Termalica ma nowego obrońcę

Do „Bandy Słonia” dołączył Czech Matej Hybs, który w poniedziałek na zasadzie wypożyczenia z Viktorii Pilzno został nowym zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Nominalna pozycja 29-letniego zawodnika to lewa obrona. Z konieczności najnowszy nabytek beniaminka z Małopolski może zagrać również w pomocy i na drugim boku defensywy. Co jeszcze wiemy o nowym piłkarzu na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy?

„Jest wychowankiem SK Nižbor. W seniorskiej piłce jego pierwszym klubem była Sparta Praga. W latach 2012–2017 wystąpił w niej w 32 meczach. W tym czasie był wypożyczany do Vysočina Igława (23 mecze – 1 bramka, sezon 2014-15) i FK Jablonec (23-0, 2016). Od 2017-2020 został piłkarzem Slovana Liberec (57-5). Od 2020 roku grał w Viktorii Pilzno. Zaliczył w niej 26 meczów, zdobył 2 gole, w tym sześć w Lidze Konferencji Europy. 28-latek występował też w młodzieżowych reprezentacjach Czech. Jego dorobek to 54 spotkania i 5 goli.” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Nie licząc nowo pozyskanego trenera Radoslava Latala, Matej Hybs to pierwszy transfer do drużyny beniaminka z Niecieczy podczas zimowego okna transferowego. Ostatnią obecnie ekipę PKO BP Ekstraklasy po rundzie jesiennej opuścili natomiast obrońca Adam Hlousek oraz pomocnicy Marcel Vasil i Martin Zeman.

Przypominamy, że piłkarze z Niecieczy zamykają ligową stawkę z dorobkiem zaledwie 12. punktów, co oznacza stratę sześciu oczek do bezpiecznego miejsca. Z tym zastrzeżeniem, że „Słonie” rozegrały o jedno spotkanie mniej od Górnika Łęczna, który zajmuje piętnastą pozycję.

Rundę wiosenną Bruk-Bet Termalica Nieciecza zainauguruje meczem z Jagiellonią Białystok, który zaplanowano na godzinę 18:00 w piątek 4 lutego. Już cztery dni później beniaminek rozegra zaległy mecz z Legią w Warszawie, a 12 lutego wyjazdowe spotkanie z Lechem w Poznaniu.

Zimowe transfery w PKO Ekstraklasie 2022

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button