Lech ma już następcę Jakuba Kamińskiego!

Skrzydłowy Kristoffer Velde został w środę wieczorem oficjalnie piłkarzem Lecha Poznań. 22-latek przechodzi do lidera PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z norweskiego klubu FK Haugesund. Norweg podpisał z Kolejorzem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku.

Lech ma już następcę Jakuba Kamińskiego! (Źródło: lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski)

PKO Ekstraklasa: Lech sprowadził norweskiego skrzydłowego

W poniedziałek 10 stycznia informowaliśmy na naszych łamach, że po sezonie 2021/2022 do niemieckiego VfL Wolfsburg przeniesie się pomocnik Lecha Poznań Jakub Kamiński, który wiosną pomoże jeszcze „Kolejorzowi” w walce o mistrzostwo oraz Puchar Polski. Co za tym idzie dla włodarzy klubu ze stolicy Wielkopolski ważne było zabezpieczenie pozycji skrzydłowego już w kontekście kolejnych rozgrywek. Zresztą był o to pytanym sam trener Maciej Skorża na ostatniej konferencji prasowej i nie pozostawił złudzeń.

„Chciałbym, żeby taki zawodnik trafił do nas jak najszybciej. Przed nami wiosną dużo ważnych meczów, czeka nas spora dawka futbolu i wyzwań. Miałby zatem czas na to, żeby zaaklimatyzować się i poznać specyfikę ekstraklasy. Dlatego lepiej, żeby możliwie tak szybko jak się da przeprowadzić taki transfer.” – powiedział opiekun poznańskiej drużyny.

Sam szkoleniowiec, jak i kibice Lecha Poznań, nie musieli długo czekać na spełnienie oczekiwań. Nieco ponad dwa dni później przedstawiono nowego skrzydłowego. Został nim Kristoffer Velde, który przyleciał w środę rano do stolicy Wielkopolski, gdzie przez niemal przez cały dzień przechodził testy medyczne, po których późno wieczorem mógł bez przeszkód podpisać czteroletni kontrakt. Umowa ta będzie obowiązywać dokładnie do 31 grudnia 2025 roku.

„Kristoffer przechodzi do nas na zasadzie transferu definitywnego z norweskiego klubu FK Haugesund, w którym spędził całą dotychczasową karierę piłkarską. To wciąż młody, ale bardzo utalentowany zawodnik, który wzmacnia konkurencję na skrzydle. Liczymy na jego piłkarską jakość i to, że w ciągu kilku miesięcy stanie się naturalnym następcą Kuby Kamińskiego. Z nim oraz pozostałymi bocznymi pomocnikami będzie mógł oczywiście wiosną walczyć o miejsce w składzie.” – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Co wiemy o najnowszym nabytku aktualnego lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022? Velde ma 22 lata i grał do tej pory w klubie norweskiej Eliteserien FK Haugesund, który ponad cztery lata temu był rywalem „Lechitów” w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA. Norweg rozegrał we wszystkich rozgrywkach 119 meczów, w których strzelił 27 goli i zaliczył 24 asysty. Miał bardzo udany poprzedni sezon, w którym w 29 występach ligowych zdobył 7 bramek i 11 razy swoimi podaniami otwierał kolegom drogę do bramki.

Jak podkreśla Tomasz Rząsa, nowy zawodnik Lecha świetnie czuje się w rywalizacji 1 na 1 z przeciwnikiem, jest także graczem wszechstronnym graczem, który umie strzelać gole po uderzeniach zarówno prawą jak i lewą nogą, a także dogrywać piłki do partnerów.

Lech Poznań poinformował, że Velde w czwartek rusza do Turcji, gdzie dołączy do nowych kolegów z zespołu pracujących na obozie w Belek. Okazja do debiutu w barwach „Kolejorza” w niedzielę 6 lutego o godzinie 17:30, kiedy to dojdzie do pojedynku z Cracovią.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button