Zaskakujące transfery w PKO Ekstraklasie, Raków i Warta wymieniły się piłkarzami!

20-letni Szymon Czyż, młodzieżowy reprezentant Polski, na zasadzie transferu definitywnego dołączył do Rakowa Częstochowa z Warty Poznań. Odwrotny kierunek obrał zawodnik spod Jasnej Góry, Daniel Szelągowski, ale tylko na zasadzie półrocznego wypożyczenia do klubu ze stolicy Wielkopolski!

Zaskakujące transfery w PKO Ekstraklasie, Raków i Warta wymienili się piłkarzami! (Fot.: Raków Częstochowa/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Szymon Czyż w Rakowie

O transferze w oficjalnych komunikatach prasowych poinformowały oba zainteresowane klubu. Czego się z nich dowiadujemy? Między innymi tego, że umowa nowego pomocnika wicemistrzów Polski będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.


Najnowszy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 8 lipca 2001 roku w Gdyni. W 2015 roku trafił do Akademii Lecha Poznań, w której spędził trzy lata. Następnym przystankiem w karierze młodego piłkarza było Lazio Rzym, gdzie występował głównie w drużynach młodzieżowych, ale ma też na koncie debiut w seniorskim zespole i to nie byle jaki debiut. Mowa bowiem o występie w Lidze Mistrzów UEFA przeciwko belgijskiemu Club Brugge.

Przed startem bieżącego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy, utalentowany pomocnik zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie związał się umową z Wartą Poznań, w której jesienią zanotował łącznie aż 16 występów.

„Szymon to kolejny młody zawodnik z dużym potencjałem w naszej kadrze. Cieszymy się, że będzie rozwijać swój talent w Rakowie i wierzymy, że wzmocni rywalizację w środku pola. Ponadto zdecydowaliśmy się na wypożyczenie Daniela Szelągowskiego, któremu potrzeba jak najwięcej gry, a w Warcie Poznań będzie mieć na to szansę.” – komentuje ruchy transferowe Robert Graf, dyrektor sportowy, który latem również zamienił Poznań na Czestochowę.

PKO Ekstraklasa: Szelągowski zagra w Warcie

To właśnie w ramach transferu definitywnego Szymona Czyża na wypożyczenie do Warty Poznań, które potrwa do końca sezonu 2021/2022, poszedł młodzieżowiec Daniel Szelągowski. Popularny „Szeli” łącznie w czerwono-niebieskich barwach zanotował dotychczas 44 występy.

„Odejście Szymona Czyża to drugi i ostatni z naszych planowanych transferów wychodzących za gotówkę w tym oknie. Filozofia prowadzenia Klubu zakłada, że ze względów finansowych musimy co pół roku sprzedawać zawodnika. W poprzednim okienku ten cel nie został zrealizowany, więc teraz musieliśmy to nadrobić.” – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.

Cele Rakowa Częstochowa i Warty Poznań w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy będą zgoła odmienne. Podopieczni Marka Papszuna walczyć będą o mistrzostwo kraju. Warta zagra o utrzymanie. Pierwszym rywalem piłkarze spod Jasnej Góry będzie Wisła Kraków (niedziela 6 lutego, godzina 15:00). Warta Poznań na inaugurację drugiej części sezonu zmierzy się z Górnikiem Łęczna (niedziela 6 lutego, 12:30).

Zimowe transfery w PKO Ekstraklasie

Piłkarze rywalizujący w PKO Bank Polski Ekstraklasie na boiska wrócą na początku lutego, czyli za niespełna miesiąc. Do tego czasu wyobraźnię kibiców rozgrzewać będą plotki do i z poszczególnych klubów oraz inne tematy związane z ekstraklasowymi klubami. O tych najważniejszych będzie można przeczytać również na naszych łamach. Jest już tego trochę:

Tego typu informacji z pewnością w najbliższych trzech tygodniach nie będzie brakowało i właśnie nimi będą żyli futbolowi kibice.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button