Sensacyjny Trener Miesiąca PKO BP Ekstraklasy!

W sezonie 2021/2022 rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy do końca stycznia trwa przerwa zimowa, ale brak meczów nie oznacza, że nic się nie dzieje. Za nami między innymi rekordowy transfer wychodzący w historii najwyższej klasy rozgrywkowej, poznaliśmy też Trenera Miesiąca, mowa rzecz jasna o grudniu 2021. Jego nazwisko może być dużym zaskoczeniem!

Sensacyjny Trener Miesiąca PKO BP Ekstraklasy! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Szkoleniowiec beniaminka wyróżniony

Jako ostatni nagrodę Trenera Miesiąca za zmagania w 2021 roku zgarnął Kamil Kiereś. To pierwsze takie wyróżnienie w historii, jakie powędruje do przedstawiciela Górnika Łęczna, który w bieżącym sezonie jest w piłkarskiej elicie beniaminkiem skazanym przez większość komentatorów i ekspertów, ale też przez kibiców, na degradację.

Tym bardziej warto podkreślić, że trener Kamil Kiereś jako jedyny w całej stawce może pochwalić się kompletem punktów w grudniowych meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Jego podopieczni rozegrali trzy spotkania o ligowe punkty i wszystkie niespodziewanie wygrali, zdobywając w tym okresie aż sześć goli, a tracąc zaledwie dwa.

Za sprawą wygranych z Jagiellonią Białystok, Cracovią oraz KGHM Zagłębiem Lubin, Górnik Łęczna wyrównał swój rekord kolejnych zwycięstw w PKO BP Ekstraklasie. Zaowocowało to awansem w tabeli, tuż nad strefę spadkową, w efekcie czego piłkarze z Lubelszczyzny przerwę zimową spędzili na piętnastej pozycji w stawce.

W komunikacie Ekstraklasy SA podkreślono, że Kamil Kiereś zdobył pierwsze wyróżnienie dla najlepszego trenera zarówno dla siebie, jak i dla przedstawiciela Górnika Łęczna. Tym samym poszedł w ślady opiekuna drugiego z beniaminków, Dariusza Banasika z Radomiaka Radom, który triumfował miesiąc wcześniej.

TRENERZY MIESIĄCA PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY 2021/2022:

  • LISTOPAD 2021: DARIUSZ BANASIK (RADOMIAK RADOM)
  • GRUDZIEŃ 2021: KAMIL KIEREŚ (GÓRNIK ŁĘCZNA)
  • PAŹDZIERNIK 2021: MACIEJ SKORŻA (LECH POZNAŃ)
  • WRZESIEŃ 2021: TOMASZ KACZMAREK (LECHIA GDAŃSK)
  • SIERPIEŃ 2021: MACIEJ SKORŻA (LECH POZNAŃ)
  • LIPIEC 2021: JACEK MAGIERA (ŚLĄSK WROCŁAW)

Przypominamy, że wyboru Trenera Miesiąca dokonują szkoleniowcy osiemnastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. W grudniu 2021 roku Kamil Kiereś otrzymał ponad połowę głosów. Na drugim miejscu uplasował się Dariusz Banasik z trzema wskazaniami.

Zespół Kamila Kieresia rundę wiosenną zainauguruje w niedzielę 6 lutego wyjazdowym spotkaniem z Wartą Poznań, a więc z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w elicie na kolejny sezon.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button