Trener Papszun na dłużej w Rakowie!

Saga transferowa z trenerem Markiem Papszunem w roli głównej dobiegła końca! Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa już kilka dni temu wyjawił mediom, że nie przeniesie się do Legii Warszawa, a w niedzielę 9 stycznia podpisał nową umowę z dotychczasowym klubem.

Trener Papszun na dłużej w Rakowie! (Fot.: Raków Częstochowa/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Raków przedłużył umowę z Papszunem

Tytułowy news to informacja, na którą czekali wszyscy kibice aktualnych wicemistrzów Polski, którzy przez ostatnie tygodnie drżeli, że architekt największych sukcesów w historii klubu zamieni Częstochowę na Warszawę. Teraz już wiemy na pewno, że do niczego takiego w najbliższym czasie nie dojdzie! Trener Marek Papszun, bo o nim mowa, ostatecznie zaakceptował propozycję nowego kontraktu. Umowa ta obowiązywać będzie do końca sezonu 2022/2023.

„Przez ostatnie lata klub rozwijał się w szybkim tempie. Cieszę się, że będę mógł kontynuować swoją misję i walczyć o to, by ta tendencja się utrzymał. Raków wiele dla mnie znaczy i wierzę, że najlepsze dopiero przed nami. Chciałbym podziękować za zaufanie władzom klubu. Wraz ze sztabem i zespołem zrobimy wszystko, by wspinać się na coraz wyższy poziom i dawać radość kibicom w Częstochowie.” – powiedział po podpisaniu nowego kontraktu Marek Papszun.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Marek Papszun jest najdłużej pracującym trenerem, jeśli mowa o obecnych opiekunach klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, bo pracę pod Jasną Górą rozpoczął pracę dokładnie 18 kwietnia 2016 roku. Rok później Czerwono-Niebiescy świętowali mistrzostwo II ligi i promocję na zaplecze elity, a po upływie dwóch kolejnych lat, w 2019 roku wywalczyli awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zeszłoroczne rozgrywki, które zbiegły się ze stuleciem klubu, jego podopieczni zakończyli triumfem w Pucharze Polski oraz wicemistrzostwem kraju, a bieżące zainaugurowali zwycięstwem w Superpucharze Polski. W trwającym sezonie drużyna zadebiutowała w europejskich pucharach, dochodząc do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Podczas pracy w Rakowie Marek Papszun otrzymał także nagrody indywidualne, między innymi tytuł Trenera Sezonu 2020/2021 na gali PKO BP Ekstraklasy.

„To dla nas wszystkich bardzo szczególny moment. Dziś potwierdziło się, że warto budować relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Byliśmy zdeterminowani, by trener kontynuował pracę w klubie. Cieszę się z podpisania nowej umowy z Markiem Papszunem, bo wszyscy wiemy, jak ważny przed nami czas.” – podkreśla Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, który zrobił wszystko, co mógł, żeby szkoleniowiec został pod Jasną Górą na kolejny rok.

Włodarze częstochowskiego klubu oczekują od zespołu pod wodzą Marka Papszuna nawiązania do sukcesów odnoszonych w ostatnich miesiącach. Marzeniem wszystkich związanych z Rakowem pozostaje historyczny tytuł mistrzowski. Póki co w sezonie 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy „Medaliki” zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli ze stratą sześciu punktów do liderującego Lecha Poznań.

Przedłużenie umowy z Markiem Papszunem promowane jest przez hasło #ThePapszunOne, a fani szkoleniowca mogą przy tej okazji nabyć specjalną koszulkę, która widoczna jest na zdjęciu. Jest ona dostępna oficjalnym sklepie internetowym klubu.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X