PKO Ekstraklasa: Czeski trener na ratunek beniaminkowi!

Zarząd Bruk-Bet Termalici Nieciecza poinformował, że nowym szkoleniowcem „Słoni” został 52-letni Czech, Radoslav Latal, po tym jak wypowiedzenie jeszcze przed pierwszym treningiem złożył ogłoszony wcześniej Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa: Czeski trener na ratunek beniaminkowi! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały]

Latal poprowadzi Bruk-Bet Termalicę Nieciecza

Co wiemy o nowym szkoleniowcu „czerwonej latarni” PKO Bank Polski Ekstraklasy? Radoslav Latal ma za sobą nie tylko bogatą w sukcesy karierę piłkarską, na którą składa się między innymi 58 meczów w drużynie narodowej, w tym występy w Mistrzostwach Europy (1996, 2000). Ponadto grając dla Dukli Praga zdobył z nią Puchar Czechosłowacji, a z niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen święcił triumf w Pucharze UEFA i Pucharze Niemiec. Ponadto z Banikiem Ostrawa wygrał Puchar i Mistrzostwo Czech.

Dla kibiców klubu z Niecieczy najważniejsze jest jednak to, jakim jest trenerem. Tutaj jego CV wygląda równie dobrze. W karierze trenerskiej pracował w ligach czeskiej, słowackiej, polskiej i białoruskiej prowadząc m.in. Banik Ostrawa, MKF Kosice, Piast Gliwice, Dynamo Brześć. Ostatnim, przed objęciem „Słoni”, klubem była Sigma Ołomuniec w której pracował przez 2 pełne sezony. Z Dynamo trener zdobył Superpuchar Białorusi, a z Piastem wicemistrzostwo Polski.

W Polsce Latal znany jest przede wszystkim z pracy w Gliwicach, gdzie osiągał z drużyną Piasta wyniki ponad stan. Z Bruk-Bet Termalicą czeski szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący przez najbliższe półtora roku, do końca sezonu 2022/2023.

Radosław Latal oficjalny debiut na ławce trenerskiej „Słoni” zaliczy już w piątek 4 lutego, kiedy to o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie niecieczan z Jagiellonią Białystok w 20. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022.

Tym samym saga z poszukiwaniem nowego szkoleniowca beniaminka z Małopolski, który po rundzie jesiennej zamyka tabelę. Pierwszą opcją był trener Michał Probierz, z którym już podpisano umowę, ale doświadczony szkoleniowiec wysłał wypowiedzenie jeszcze przed pierwszym treningiem.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X