PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków straciła gwiazdę i… od razu kupiła następcę!

Piątkowy wieczór (21 stycznia) przyniósł kibicom „Białej Gwiazdy’ dwie wiadomości. Jak to w życiu bywa, jedna była dobra, druga zła. Tą złą jest odejście Aschrafa El Mahdiouiego, który uchodził za najlepszego gracza Wisły Kraków w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Dobra jest taka, że klub spod Wawelu od razu sfinalizował transfer następcy, którym został Enis Fazlagić!

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków straciła gwiazdę… i od razu kupiła następcę! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Wisła Kraków sprzedała El Mahdiouiego

Jak poinformowała w piątek 21 stycznia Wisła Kraków, po półrocznym pobycie pod Wawelem Aschraf El Mahdioui pożegnał się z „Białą Gwiazdą”. 25-letni pomocnik swoją karierę kontynuował będzie w arabskim zespole Al-Taawon FC, do którego przenosi się na zasadzie transferu gotówkowego. Ponadto krakowski klub zapewnił sobie odpowiedni procent od następnego transferu piłkarza.

Według doniesień medialnych klub ze stolicy Małopolski na sprzedaży swojego najlepszego zawodnika w rundzie jesiennej, mózgu swojej drużyny, miał zarobić nawet 2,5 miliona dolarów. Co do procentu od następnego transferu doniesienia mocno różnią się od siebie. Mowa o przedziale od 10% aż do 30%. Zważywszy na fakt, że El Mahdioui trafił do PKO Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu, można mówić o tym, że Wisła Kraków zrobiła doskonały interes.

Łącznie w koszulce z białą gwiazdą na piersi utalentowany pomocnik rozegrał osiemnaście spotkań o stawkę, w których zdobył jedną, ale za to przepiękną bramkę, bramkę. Doszło do tego podczas grudniowego starcia z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, które było ostatnim występem piłkarza w ekipie „Wiślaków”. Warto jeszcze podkreślić, że był reżyserem gry zespołu Adriana Guli. To przez niego przechodziła niemal każda akcja. Był jednym z najlepiej podających graczy całej ligi, imponował też czytaniem gry i przechwytami/odbiorami.

„Sytuacja, w której jeden z kluczowych zawodników odchodzi nigdy nie jest dla klubu łatwa. Wszyscy wiemy, jak dobrym piłkarzem jest Aschraf i chcielibyśmy żeby grał u nas jak najdłużej, ale czasem przychodzą oferty, których nie da się odrzucić. Odejście Aschrafa to najwyższy transfer Wisły od sprzedaży Marcelo, to również życiowa szansa dla samego piłkarza, której nie mogliśmy mu odmówić. Życzymy mu powodzenia i liczymy, że jeszcze zobaczymy go w koszulce z biała gwiazdą” – mówił Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków 9cytat za wisla.krakow.pl).

Enis Fazlagić dołączył do Wisły Kraków

Włodarze Wisły Kraków byli jednak przygotowani na ten ruch i od razu pozyskali następcę, zachowując się wręcz modelowo. Również w piątek, nowym nabytkiem 13-krotnego mistrza Polski został 21-letni Enis Fazlagić. Defensywny pomocnik związał się z krakowskim klubem kontraktem obowiązującym aż do 30 czerwca 2026 roku.

Mierzący 188 cm piłkarz z Macedonii Północnej od 2018 roku występował na Słowacji, gdzie został zawodnikiem MŠK Žilina i szybko stał się ważnym ogniwem zespołu. W trakcie swojego pobytu w szeregach Żółto-Zielonych rozegrał w sumie 84 mecze, w których zdobył jednego gola oraz zanotował osiem asyst.

„Enis to piłkarz z olbrzymim potencjałem i jak na swój wiek posiada już wielkie doświadczenie. To zawodnik podobny do Aschrafa – zawsze chce operować piłką, co pomoże nam w rozgrywaniu, dokładając też potrzebną boiskową agresję. Przychodzi do Wisły na zasadzie transferu definitywnego, wiążąc się 4,5-letnim kontraktem” – powiedział Tomaz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków (cytat za wisla.krakow.pl).

Zimowe transfery w PKO Ekstraklasie

Wisła Kraków to klub, w którym dzieje się zdecydowanie najwięcej podczas zimowego okna transferowego. Wcześniej do ekipy spod Wawelu dołączyli napastnicy Zdenek Ondrasek i Luis Fernandez, pomocnik Momo Cisse oraz obrońcy Sebastian Ring i Joseph Colley. Ciekawych ruchów w PKO Ekstraklasie było jednak zdecydowanie więcej, pisaliśmy o nich na naszych łamach:

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button