PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków zbroi się przed rundą wiosenną!

Joseph Colley i Momo Cisse to najnowsze nabytki Wisły Kraków, która po nieudanej rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy stara się wzmocnić kadrę pierwszego zespołu przed wznowieniem zmagań po przerwie zimowej, do czego dojdzie już w pierwszy weekend lutego!

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków zbroi się przed rundą wiosenną! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Momo Cisse zagra w Wiśle Kraków

Jako pierwszy z dwójki wymienionej na wstępie kadrę 13-krotnego Mistrza Polski wzmocnił 19-letni skrzydłowy Momo Cisse. Utalentowany Gwinejczyk trafił pod Wawel z niemieckiego VfB Stuttgart na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia. 

„Momo jest młodym i utalentowanym piłkarzem, który w swej krótkiej karierze zdążył otrzeć się o Bundesligę. Liczymy, że swoją szybkością, dynamiką oraz dryblingiem urozmaici naszą grę w ofensywie. To zawodnik z wielkim potencjałem i mamy wielką nadzieję, że kibice szybko się o tym przekonają.” – powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków (cytat za wisla.krakow.pl).

Jak dowiadujemy się z klubowego komunikatu, przeprowadzka Momo Cisse pod Wawel była możliwa dzięki wcześniejszym rozmowom zainicjowanym przez Jakuba Błaszczykowskiego. To właśnie znajomość kapitana Białej Gwiazdy z dyrektorem sportowym VfB Stuttgart, Svenem Mislintatem, pozwoliła Wiśle na zakontraktowanie skrzydłowego.

Jak łatwo się domyślić Momo Cisse ma być jednym z tych graczy, którzy już wiosną spróbują zastąpić w ekipie „Białej Gwiazdy” sprzedanego do Columbus Crew Yaw Yeboaha.

Joseph Colley wzmocnił „Białą Gwiazdę”

Dwa dni później nowym zawodnikiem Wisły Kraków został 22-letni środkowy obrońca Joseph Colley. Zawodnik ten podpisał z klubem spod Wawelu kontrakt, który będzie obowiązywał aż do 30 czerwca 2025 roku.

„Szczerze wierzymy, że Joseph wzmocni nas w defensywie, jego mobilność, siła i poświęcenie na boisku będą bardzo przydatne, a transfer znacząco wpłynie na rywalizację wśród obrońców. Dodatkowo Joseph sprawnie operuje piłką, co idealnie wpisuje się w nasz sposób gry” – powiedział Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków (cytat za wisla.krakow.pl).

Jeszcze wcześniej działacze krakowskiego klubu zakontraktowali napastników Zdenka Ondraska i Luisa Fernandeza oraz obrońcę Sebastiana Ringa. Trudno się jednak dziwić tak dużym wzmocnieniom podczas zimowego okna, bo „Biała Gwiazda’ po rundzie jesiennej ma zaledwie pięć oczek przewagi nad strefą spadkową.

Zimowe transfery w PKO Ekstraklasie

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X