Piłkarz Legii już po operacji, wiemy kiedy wróci do treningów!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym Legii Warszawa, po odbyciu dodatkowych badań, Yuri Ribeiro został skierowany na operację usunięcie wyrostka robaczkowego. Zawodnik po wykonanym zabiegu czuje się dobrze. Ile czasu potrwa jego przerwa?

Piłkarz Legii już po operacji, wiemy kiedy wróci do treningów! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Kolejny kłopot trener Vukovicia

24-letni Yuri Ribeiro trafił do Legii Warszawa pod koniec sierpnia minionego roku. W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 rozegrał w barwach „Wojskowych” łącznie piętnaście spotkań, w których zaliczył dwie asysty. Często był jednak wystawiany nie na swojej pozycji, łatając dziury powstałe w wyniku kontuzji czy pauzy kartkowej innych graczy. W „debiucie” wracającego na ławkę trenerską Aleksandara Vukovicia zagrał już na lewym wahadle, gdzie spisał się dobrze i dołożył swoją cegiełkę do efektownego zwycięstwa z KGHM Zagłębiem Lubin (4:0). Wydawało się, że w drugiej części sezonu portugalski piłkarz może być jednym z ważniejszych ogniw układanki wciąż aktualnych mistrzów Polski. Dziś już wiemy, że na pewno nie na początku tegorocznych zmagań.

Usunięcie wyrostka robaczkowego wydaje się z pozoru błahą operacją, ale nie w przypadku zawodowych sportowców. Jak się dowiadujemy, piłkarz powinien wrócić do treningów z zespołem dopiero za około dwa miesiące, co oznacza, że najprawdopodobniej nie wystąpi w żadnym z lutowych spotkań Legii Warszawa.

W tym czasie podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy z: KGHM Zagłębiem Lubin (4 lutego), Bruk-Bet Termalice Nieciecza (8 lutego), Wartą Poznań (13 lutego), ponownie z niecieczanami (19 lutego) i z Wisłą Kraków (26 lutego). Po dużym znakiem zapytania stoi też występ z Górnikiem Łęczna (2 marca).

Przypominamy, że po pierwszej części sezonu „Wojskowi” zajmują przedostatnią pozycję w ligowej tabeli. Podczas przerwy zimowe zespół opuścili Andre Martins i Kacper Kostorz, z którymi sztab szkoleniowy nie wiązał planów na przyszłość. Do drużyny dołączył natomiast pomocnik Patryk Sokołowski, którego umowa z Piastem Gliwice wygasła.

PKO Ekstraklasa: Lista zimowych transferów

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Piłkarz Legii już po operacji, wiemy kiedy wróci do treningów!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P