Startują Halowe MŚ w Lekkoatletyce! (Plan transmisji i startów Polaków)

W piątek 18 marca najlepsi lekkoatleci rozpoczną rywalizację w Halowych Mistrzostwach Świata Belgrad 2022. W imprezie, która potrwa do niedzieli 20 marca włącznie, udział weźmie dwudziestu czterech reprezentantów Polski, w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich Tokio 2022. Jak wygląda program zawodów i ile naprawdę realnych szans medalowych mają Biało-Czerwoni?

Startują Halowe MŚ w Lekkoatletyce! (Plan transmisji i startów Polaków)

HMŚ Belgrad 2022: Szanse medalowe Polaków

Poprzednie lekkoatletyczne mistrzostwa świata w hali, z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, odbyły się aż cztery lata temu w Birmingham. Biało-Czerwoni przywieźli z Anglii pięć medali, ale większości z tamtejszych bohaterów nie zobaczymy w najbliższy weekend podczas rywalizacji w stolicy Serbii.

Do Belgradu nie polecieli kończący karierę Adam Kszczot (mistrz świata na 800 metrów), a także Marcin Lewandowski (wicemistrz na na 1500 metrów), Piotr Lisek (brąz w skoku o tyczce) oraz członkowie złotej sztafety 4×400 m, którzy ustanowili w Birmingham nowy rekord świata (3.01,77).

Kto zatem ma tym razem realne szanse, żeby stanąć na podium halowych mistrzostw świata? Oczywiście „Aniołki Matusińskiego”, które cztery lata temu zdobyły w sztafecie srebrne medale. Nowa-stara rekordzistka i mistrzyni Polski Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek być może pokuszą się również o krążek w biegu indywidualnym na tym dystansie.

Ponadto oczy całego świata zwrócone są na sprinterkę Ewę Swobodę, która jako pierwsza Europejka w XXI wieku złamała granicę 7 sekund na 60 metrów i jest obecnie liderką światowych list, a podczas ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 pokonała Jamajkę Elaine Thompson-Herah.

Nie zapominamy również o polskim zwycięzcy cyklu World Athletics Indoor Tour Gold 2022, kulomiocie Konradzie Bukowieckim, który może pochwalić się w 2022 roku drugim wynikiem na świecie. Oprócz niego do gry o medale może włączyć się Damian Czykier na 60 metrów przez płotki.

W kapitalnej dyspozycji znajduje się również pięcioboistka Adrianna Sułek, która podczas Halowych Mistrzostw Polski Toruń 2022 osiągnęła w tym roku najlepszy wynik w swojej konkurencji. To nasze najmocniejsze nazwiska, ale liczymy też na niespodzianki, które są nieodzownym elementem wielkich imprez.

Skład reprezentacji Polski na Halowe MŚ w Belgradzie

Pierwotnie skład ogłoszony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) liczył 25 osób, ale z powodu choroby z udziału w imprezie zrezygnowała nasza znakomita biegaczka na 400 metrów, Anna Kiełbasińska, o czym informowaliśmy na naszych łamach.

60 m kobiet: Pia Skrzyszowska (KS AZS AWF Warszawa), Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)
400 m kobiet: Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław), Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)
oraz do sztafety 4×400 m: Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz), Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków)
800 m kobiet: Angelika Cichocka (SKLA Sopot)
60 m ppł kobiet: Klaudia Wojtunik (AZS Łódź)
Pięciobój: Adrianna Sułek (AZS UMCS Lublin)
60 m mężczyzn: Adrian Brzeziński (MKL Toruń), Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin)
400 m mężczyzn: Kajetan Duszyński (AZS Łódź)
oraz do sztafety 4×400 m: Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Vitoria Racibórz), Maksymilian Klepacki (KS Podlasie Białystok), Jacek Majewski (AZS AWF Katowice), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań)
1500 m mężczyzn: Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)
60 m ppł mężczyzn: Damian Czykier (KS Podlasie Białystok), Jakub Szymański (SKLA Sopot)
Pchnięcie kulą mężczyzn: Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn), Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała)

Kiedy startują Polacy na HMŚ w Belgradzie (18-20 marca 2022)?

  • Piątek 18 marca
    09:35 – pięciobój, 60 m ppł (Adrianna Sułek)
    10:15 – 60 m kobiet, eliminacje (Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda)
    11:00 – 400 m mężczyzn, eliminacje (Kajetan Duszyński)
    11:10 – pięciobój, skok wzwyż (Adrianna Sułek)
    11:41 – 400 m kobiet, eliminacje (Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)
    13:20 – pięciobój, pchnięcie kulą (Adrianna Sułek)
    17:30 – pięciobój, skok w dal (Adrianna Sułek)
    18:05 – 60 m kobiet, półfinały (ew. Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda)
    18:35 – 400 m kobiet, półfinały (ew. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)
    19:15 – 400 m mężczyzn, półfinały (ew. Kajetan Duszyński)
    19:50 – PIĘCIOBÓJ, 800 METRÓW (Adrianna Sułek)
    20:52 – 60 M KOBIET, FINAŁ (ew. Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda)
  • Sobota 19 marca
    09:50 – 60 m ppł kobiet, eliminacje (Klaudia Wojtunik)
    10:45 – 60 m mężczyzn, eliminacje (Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)
    11:45 – 800 m kobiet, eliminacje (Angelika Cichocka)
    12:15 – 1500 m mężczyzn, eliminacje (Michał Rozmys)
    18:15 – 60 m ppł kobiet, półfinały (ew. Klaudia Wojtunik)
    18:40 – 60 m mężczyzn, półfinały (ew. Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)
    19:25 – PCHNIĘCIE KULĄ, FINAŁ (Konrad Bukowiecki , Michał Haratyk)
    19:55 – 400 M KOBIET, FINAŁ (ew. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)
    20:15 – 400 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Kajetan Duszyński)
    21:08 – 60 M PPŁ KOBIET, FINAŁ (ew. Klaudia Wojtunik)
    21:20 – 60 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)
  • Niedziela 20 marca
    10:05 – 60 m ppł mężczyzn, eliminacje (Damian Czykier, Jakub Szymański)
    10:45 – SKOK WZWYŻ MĘZCZYZN, FINAŁ (Norbert Kobielski)
    11:10 – 4×400 metrów kobiet, eliminacje (Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Aleksandra Gaworska)
    11:45 – 4×400 metrów mężczyzn, eliminacje (Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Maksymilian Klepacki, Jacek Majewski, Mateusz Rzeźniczak, Tymoteusz Zimny)
    17:05 – 60 m ppł mężczyzn, półfinały (ew. Damian Czykier, Jakub Szymański)
    18:05 – 800 M KOBIET, FINAŁ (ew. Angelika Cichocka)
    18:35 – 1500 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Michał Rozmys)
    19:25 – 60 M PPŁ MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Damian Czykier, Jakub Szymański)
    19:40 – 4×400 M KOBIET, FINAŁ (ew. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Aleksandra Gaworska)
    19:55 – 4×400 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Maksymilian Klepacki, Jacek Majewski, Mateusz Rzeźniczak, Tymoteusz Zimny)

Plan transmisji Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2022

Transmisje z Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Belgrad 2022 będzie można śledzić w Polsce za pośrednictwem telewizji publicznej, która najważniejszą imprezę sezonu zimowego pokazywać będzie zarówno na jednej ze swoich głównych anten, jak i w kanale sportowym oraz na jego stronie internetowej i w aplikacji mobilnej. Jak to będzie wyglądać w szczegółach?

  • Piątek 18 marca
    09:20 Sesja poranna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
    17:15 Sesja wieczorna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
  • Sobota 19 marca
    09:20 Sesja poranna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
    17:30 Sesja wieczorna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
  • Niedziela 20 marca
    09:45 Sesja poranna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
    16:55 Sesja wieczorna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)

Ponadto relacje z lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata 2022 w Belgradzie będzie można śledzić na antenie TVP 2. W piątek od godziny 20:40, a w sobotę i niedzielę od 18:30.

Źródło: elivescore.pl

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x