Startują Halowe MŚ w Lekkoatletyce! (Plan transmisji i startów Polaków)

W piątek 18 marca najlepsi lekkoatleci rozpoczną rywalizację w Halowych Mistrzostwach Świata Belgrad 2022. W imprezie, która potrwa do niedzieli 20 marca włącznie, udział weźmie dwudziestu czterech reprezentantów Polski, w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich Tokio 2022. Jak wygląda program zawodów i ile naprawdę realnych szans medalowych mają Biało-Czerwoni?

Startują Halowe MŚ w Lekkoatletyce! (Plan transmisji i startów Polaków)

HMŚ Belgrad 2022: Szanse medalowe Polaków

Poprzednie lekkoatletyczne mistrzostwa świata w hali, z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, odbyły się aż cztery lata temu w Birmingham. Biało-Czerwoni przywieźli z Anglii pięć medali, ale większości z tamtejszych bohaterów nie zobaczymy w najbliższy weekend podczas rywalizacji w stolicy Serbii.

Do Belgradu nie polecieli kończący karierę Adam Kszczot (mistrz świata na 800 metrów), a także Marcin Lewandowski (wicemistrz na na 1500 metrów), Piotr Lisek (brąz w skoku o tyczce) oraz członkowie złotej sztafety 4×400 m, którzy ustanowili w Birmingham nowy rekord świata (3.01,77).

Kto zatem ma tym razem realne szanse, żeby stanąć na podium halowych mistrzostw świata? Oczywiście „Aniołki Matusińskiego”, które cztery lata temu zdobyły w sztafecie srebrne medale. Nowa-stara rekordzistka i mistrzyni Polski Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek być może pokuszą się również o krążek w biegu indywidualnym na tym dystansie.

Ponadto oczy całego świata zwrócone są na sprinterkę Ewę Swobodę, która jako pierwsza Europejka w XXI wieku złamała granicę 7 sekund na 60 metrów i jest obecnie liderką światowych list, a podczas ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 pokonała Jamajkę Elaine Thompson-Herah.

Nie zapominamy również o polskim zwycięzcy cyklu World Athletics Indoor Tour Gold 2022, kulomiocie Konradzie Bukowieckim, który może pochwalić się w 2022 roku drugim wynikiem na świecie. Oprócz niego do gry o medale może włączyć się Damian Czykier na 60 metrów przez płotki.

W kapitalnej dyspozycji znajduje się również pięcioboistka Adrianna Sułek, która podczas Halowych Mistrzostw Polski Toruń 2022 osiągnęła w tym roku najlepszy wynik w swojej konkurencji. To nasze najmocniejsze nazwiska, ale liczymy też na niespodzianki, które są nieodzownym elementem wielkich imprez.

Skład reprezentacji Polski na Halowe MŚ w Belgradzie

Pierwotnie skład ogłoszony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) liczył 25 osób, ale z powodu choroby z udziału w imprezie zrezygnowała nasza znakomita biegaczka na 400 metrów, Anna Kiełbasińska, o czym informowaliśmy na naszych łamach.

60 m kobiet: Pia Skrzyszowska (KS AZS AWF Warszawa), Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice)
400 m kobiet: Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław), Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice)
oraz do sztafety 4×400 m: Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz), Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków)
800 m kobiet: Angelika Cichocka (SKLA Sopot)
60 m ppł kobiet: Klaudia Wojtunik (AZS Łódź)
Pięciobój: Adrianna Sułek (AZS UMCS Lublin)
60 m mężczyzn: Adrian Brzeziński (MKL Toruń), Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin)
400 m mężczyzn: Kajetan Duszyński (AZS Łódź)
oraz do sztafety 4×400 m: Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Vitoria Racibórz), Maksymilian Klepacki (KS Podlasie Białystok), Jacek Majewski (AZS AWF Katowice), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań)
1500 m mężczyzn: Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)
60 m ppł mężczyzn: Damian Czykier (KS Podlasie Białystok), Jakub Szymański (SKLA Sopot)
Pchnięcie kulą mężczyzn: Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn), Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała)

Kiedy startują Polacy na HMŚ w Belgradzie (18-20 marca 2022)?

  • Piątek 18 marca
    09:35 – pięciobój, 60 m ppł (Adrianna Sułek)
    10:15 – 60 m kobiet, eliminacje (Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda)
    11:00 – 400 m mężczyzn, eliminacje (Kajetan Duszyński)
    11:10 – pięciobój, skok wzwyż (Adrianna Sułek)
    11:41 – 400 m kobiet, eliminacje (Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)
    13:20 – pięciobój, pchnięcie kulą (Adrianna Sułek)
    17:30 – pięciobój, skok w dal (Adrianna Sułek)
    18:05 – 60 m kobiet, półfinały (ew. Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda)
    18:35 – 400 m kobiet, półfinały (ew. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)
    19:15 – 400 m mężczyzn, półfinały (ew. Kajetan Duszyński)
    19:50 – PIĘCIOBÓJ, 800 METRÓW (Adrianna Sułek)
    20:52 – 60 M KOBIET, FINAŁ (ew. Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda)
  • Sobota 19 marca
    09:50 – 60 m ppł kobiet, eliminacje (Klaudia Wojtunik)
    10:45 – 60 m mężczyzn, eliminacje (Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)
    11:45 – 800 m kobiet, eliminacje (Angelika Cichocka)
    12:15 – 1500 m mężczyzn, eliminacje (Michał Rozmys)
    18:15 – 60 m ppł kobiet, półfinały (ew. Klaudia Wojtunik)
    18:40 – 60 m mężczyzn, półfinały (ew. Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)
    19:25 – PCHNIĘCIE KULĄ, FINAŁ (Konrad Bukowiecki , Michał Haratyk)
    19:55 – 400 M KOBIET, FINAŁ (ew. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic)
    20:15 – 400 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Kajetan Duszyński)
    21:08 – 60 M PPŁ KOBIET, FINAŁ (ew. Klaudia Wojtunik)
    21:20 – 60 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski)
  • Niedziela 20 marca
    10:05 – 60 m ppł mężczyzn, eliminacje (Damian Czykier, Jakub Szymański)
    10:45 – SKOK WZWYŻ MĘZCZYZN, FINAŁ (Norbert Kobielski)
    11:10 – 4×400 metrów kobiet, eliminacje (Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Aleksandra Gaworska)
    11:45 – 4×400 metrów mężczyzn, eliminacje (Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Maksymilian Klepacki, Jacek Majewski, Mateusz Rzeźniczak, Tymoteusz Zimny)
    17:05 – 60 m ppł mężczyzn, półfinały (ew. Damian Czykier, Jakub Szymański)
    18:05 – 800 M KOBIET, FINAŁ (ew. Angelika Cichocka)
    18:35 – 1500 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Michał Rozmys)
    19:25 – 60 M PPŁ MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Damian Czykier, Jakub Szymański)
    19:40 – 4×400 M KOBIET, FINAŁ (ew. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Aleksandra Gaworska)
    19:55 – 4×400 M MĘŻCZYZN, FINAŁ (ew. Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Maksymilian Klepacki, Jacek Majewski, Mateusz Rzeźniczak, Tymoteusz Zimny)

Plan transmisji Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2022

Transmisje z Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Belgrad 2022 będzie można śledzić w Polsce za pośrednictwem telewizji publicznej, która najważniejszą imprezę sezonu zimowego pokazywać będzie zarówno na jednej ze swoich głównych anten, jak i w kanale sportowym oraz na jego stronie internetowej i w aplikacji mobilnej. Jak to będzie wyglądać w szczegółach?

  • Piątek 18 marca
    09:20 Sesja poranna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
    17:15 Sesja wieczorna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
  • Sobota 19 marca
    09:20 Sesja poranna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
    17:30 Sesja wieczorna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
  • Niedziela 20 marca
    09:45 Sesja poranna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
    16:55 Sesja wieczorna (TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)

Ponadto relacje z lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata 2022 w Belgradzie będzie można śledzić na antenie TVP 2. W piątek od godziny 20:40, a w sobotę i niedzielę od 18:30.

Źródło: elivescore.pl

5 / 5. Ocen: 4

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Startują Halowe MŚ w Lekkoatletyce! (Plan transmisji i startów Polaków)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P