Halowe Mistrzostwa Polski: Justyna Święty-Ersetic z tytułem i rekordem Polski! (WIDEO)

Dokładnie tak jak zapowiadaliśmy w relacji z pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski Toruń 2022, ozdobą niedzielnych zmagań była rywalizacja „Aniołków Matusińskiego” w finałowym biegu na dystansie 400 metrów, która została okraszona nowym rekordem kraju!

Halowe Mistrzostwa Polski: Fenomenalny wynik Ewy Swobody na 60 metrów!

Justyna Święty-Ersetic rekordzistką Polski na 400 metrów w hali

W niedzielę 6 marca oczy kibiców „królowej sportu” zwrócone były na Toruń, gdzie odbywał się finałowy dzień Halowych Mistrzostw Polski 2022. Jego najważniejszym punktem był bieg na 400 metrów kobiet, w którym o złoty medal walczyły medalistki Igrzysk Olimpijskich Tokio 2022. Wyniki osiągane w bieżącym sezonie halowym przez Annę Kiełbasińską, Natalię Kaczmarek i Justynę Święty-Ersetic zapowiadały bardzo wysoki poziom finału i niemal gwarantowały nowy rekord Polski. Tak się też stało! Przeżyjmy to jeszcze raz:

Ostatecznie po kapitalnym finiszu wygrała najbardziej doświadczona Justyna Święty-Ersetic, która rozpoczęła najgorzej spośród wszystkich faworytek, ale nie zraziła się takim obrotem spraw i w drugiej części dystansu pokazała ogromną klasę i doświadczenie.

Trochę szkoda, że nowej-starej rekordzistce kraju nie udało się złamać bariery 51 sekund, ale przecież szczyt formy ma przyjść dopiero na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022, które zaplanowano na 18-20 marca.

Czułam się podczas biegu dobrze, ale miałam obawy, że nogi mogą nie podawać, bo miałam w głowie wczorajsze eliminacje. Ten finałowy bieg był od początku szalenie mocny. Teraz jest zdrowie, chcę dalej osiągać więcej i więcej. Przypuszczałam, że będzie tak, że która z nas dziś wygra, ta poprawi rekord Polski. Mogę śmiało powiedzieć, że przy lepszym biegu taktycznym granica 50 sekund byłaby złamana – przyznała na mecie Justyna Święty-Ersetic (cytat za pzla.pl).

Halowe Mistrzostwa Polski: Wyniki drugiego dnia

W niedzielę ze złota cieszył się też między innymi Piotr Lisek, który wygrał konkurs skoku o tyczce/ Złoto dało już zaliczenie wysokości 5,61 metra. Po zapewnieniu sobie mistrzostwa kraju doświadczony zawodnik podjął trzy próby pokonania poprzeczki zawieszonej na 5,81. To minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie. Niestety wszystkie podejścia były nieudane.

Może jestem za krótko w tym sporcie, ale naprawdę nie wiem dlaczego nie ma tej wysokości. Wszystko jest dobrze, a nie ma wyników. Mam nadzieję, że latem wrócę na swój poziom, mistrzostwa świata w Belgradzie odbędą się beze mnie – przyznał Lisek, który ma minimum międzynarodowe (z sezonu letniego 2021) World Athletics na to wydarzenie, więc zapewne i tak zobaczymy go w stolicy Serbii.

Co jeszcze warto odnotować? Mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą wygrał Konrad Bukowiecki, który złoto zapewnił sobie już w pierwszej kolejce uzyskując 21,53 metra. Michałowi Haratykowi do wypełnienia minimum na HMŚ 2022 zabrakło trzech centymetrów! Zawodnik Sprintu Bielsko-Biała w najdalszej próbie uzyskał 21,07. Generalnie zmagania polskich lekkoatletów o prymat w sezonie halowym stały na bardzo wysokim poziomie, choć nie we wszystkich konkurencjach, co dobrze pokazuje poniższa statystyka.

Komplet wyników 66. Halowych Mistrzostw Polski w formie PDF-a pod adresem https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/12625.pdf oraz na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA.pl).

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X
0
Dodaj swój komentarz.x