Halowe Mistrzostwa Polski: Fenomenalny wynik Ewy Swobody na 60 metrów!

Znajdująca się od kilku tygodni w kapitalnej formie sprinterka Ewa Swoboda sięgnęła w sobotę po złoty medal Halowych Mistrzostw Polski, po raz pierwszy w karierze łamiąc barierę 7 sekund na 60 metrów! To najlepszy wynik na tym dystansie w Europie od początku… XXI wieku!!!

Halowe Mistrzostwa Polski: Fenomenalny wynik Ewy Swobody na 60 metrów!

Ewa Swoboda złamała barierę 7 sekund na 60 metrów

Nasza najlepsza sprinterka wysoką formę sygnalizowała w zasadzie od początku tegorocznego sezonu halowego, ustanawiając nowe rekordy życiowe. Podczas ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, Polka pokonała na 60 metrów najszybszą kobietę na świecie, multimedalistkę olimpijską z Jamajki, Elaine Thompson-Herah!!!

Wciąż pozostawał jednak niedosyt, bo Swoboda zaliczała kolejne fantastyczne starty, ale za każdym razem czegoś do złamania bariery 7 sekund jednak brakowało. Aż do soboty, kiedy w finale biegu na 60 metrów, odbywających się w Arenie Toruń, Halowych Mistrzostw Polski 2022, nasza najszybsza sprinterka uzyskała rezultat 6,99 sekundy!!!

Jak świetny to wynik widać po historycznych tabelach. W przeszłości tej sztuki dokonało zaledwie dziewięć lekkoatletek! W XXI wieku wynik ten był poza zasięgiem wszystkich Europejek, a w całej historii udało się to tylko dwóm innym sprinterkom ze Starego Kontynentu! W tym roku poniżej 7 sekund nie zeszła żadna zawodniczka na świecie!

„Dalej do mnie nie dochodzi, że to się stało. Mała Ewa z Polski zapisuje się w światowych listach. Szczęśliwa jestem. Jak wszystko będzie dobrze, start wyjdzie, cały odcinek wyjdzie, meta… możemy to troszeczkę poprawić.” – mówiła Ewa Swoboda na gorąco w TVP Sport.

Trzymamy za słowo, wszak przed nami Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie (18-20 marca). Wracając jeszcze do finału biegu na 60 metrów w ramach HMP 2022, nie można nie wspomnieć o srebrnej medalistce. Pia Skrzyszowska wynikiem 7,12 ustanowiła nowy rekord życiowy!

Wyniki Halowych Mistrzostw Polski Toruń 2022

Jakie jeszcze wyniki warto zapamiętać z pierwszego dnia rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Polski Toruń 2022? Wrażenie zrobił wynik Adrianny Sułek w pięcioboju. Aż 4756 zdobyte przez polską sportsmenkę punkty to najlepszy w tym roku wynik na całym świecie!

Wielu emocji dostarczył też finał 60 metrów przez płotki pań. Po raz czwarty w karierze mistrzynią naszego kraju została Klaudia Siciarz, dla której wynik 8.01 sekundy jest najlepszym rezultatem w bieżącym sezonie. Siciarz o 0,06 sekundy wyprzedziła druga na mecie Klaudię Wojtunik. Brązowa medalistka Monika Kiepura wynikiem 8,17 ustanowiła nowy rekord życiowy.

Po siódme mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą sięgnęła Paulina Guba, która stanęła na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy od 2018 roku. Jeszcze lepszym rekordem może pochwalić się trójskoczek Adrian Świderski, który triumfował po raz dziesiąty. Z kolei drugie złoto wywalczył Michał Rozmys w biegu na 1 500 metrów.

W niedzielę 6 marca drugi dzień rywalizacji, w tym szalenie ciekawy pojedynek „Aniołków Matusińskiego” na dystansie 400 metrów. Będzie się działo.

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x