Znamy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie!

Dzień po zakończeniu Halowych Mistrzostw Polski Torun 2022 w lekkoatletyce poznaliśmy skład reprezentacji naszego kraju na mistrzostwa świata, które już w dniach 18-20 marca odbędą się w Belgradzie. Biało-Czerwone barwy w stolicy Serbii reprezentować będzie w sumie 25 zawodniczek i zawodników.

Znamy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie!

PZLA: 25 reprezentantów Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie

W kadrze Biało-Czerwonych na najważniejszą imprezę sezonu halowego nie mogło oczywiście zabraknąć liderek światowych list, czyli najszybszej w XXI wieku na Starym Kontynencie sprinterki Ewy Swobody (6.99 na 60 metrów) oraz wieloboistki Adrianny Sułek (4756 punktów w siedmioboju).

Na liście powołanych są również polscy zwycięzcy cyklu World Athletics Indoor Tour Gold 2022. Mowa rzecz jasna o Konradzie Bukowieckim, który plasuje się na pierwszym miejscu wśród europejskich kulomiotów, z drugim rezultatem w 2022 roku na świecie oraz o Justynie Święty-Ersetic, która wystartuje na 400 metrów wraz ze swoimi świetnie dysponowanymi koleżankami i zarazem medalistkami IO Tokio 2022.

W kadrze dość niespodziewanie zabrakło również tyczkarza Piotra Liska, który miał minimum uprawniające do startu w belgradzkiej imprezie, uzyskane jeszcze latem, ale w bieżącym sezonie halowym skakał znacznie poniżej oczekiwań i zdecydował się odpuścić start w mistrzostwach świata. Przesądził o tym zapewne średnio udany start w Toruniu, gdzie w miniony weekend uzyskał tylko 5,61 metra.

W stolicy Serbii nie zobaczymy też medalisty olimpijskiego w biegu na 800 metrów, Patryka Dobka, który w weekend zdobył zaledwie srebrny medal mistrzostw kraju w Toruniu i podobnie jak nasz znakomity tyczkarz, zamierza skupić się na optymalnym przygotowaniu do zmagań na otwartych obiektach.

Znamy nasze najważniejsze szanse medalowe. To dziewczyny indywidualnie i w sztafecie na 400 m, Bukowiecki w kuli, sprinterka Swoboda. Wszyscy jednak, którzy pojadą na mistrzostwa świata, mają jechać tam bez kompleksów i rywalizować. Liczymy na miłe niespodzianki – powiedział Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (cytat za TVP Sport).

Lekkoatletyka: Skład reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa świata

Źródło: PZLA.pl

Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022 (18-20 marca)

Przypominamy, że halowe mistrzostwa świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po czterech latach przerwa, bo zmagania zaplanowane na 2022 rok zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. Podczas poprzedniej imprezy, w 2018 roku w Birmingham, Polska zdobyła pięć medali, a wisienką na torcie był rekord świata męskiej sztafety 4 x 400 metrów.

Warto również pamiętać o tym, ze pięć lat temu w Belgradzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy, podczas których reprezentacja Polski licząca tak jak teraz 25 zawodników wygrała klasyfikację medalową. Biało-Czerwoni sięgnęli wówczas po aż 12 medali, w tym siedem złotych.

Źródło: bukblog.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x