Znamy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie!

Dzień po zakończeniu Halowych Mistrzostw Polski Torun 2022 w lekkoatletyce poznaliśmy skład reprezentacji naszego kraju na mistrzostwa świata, które już w dniach 18-20 marca odbędą się w Belgradzie. Biało-Czerwone barwy w stolicy Serbii reprezentować będzie w sumie 25 zawodniczek i zawodników.

Znamy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie!

PZLA: 25 reprezentantów Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie

W kadrze Biało-Czerwonych na najważniejszą imprezę sezonu halowego nie mogło oczywiście zabraknąć liderek światowych list, czyli najszybszej w XXI wieku na Starym Kontynencie sprinterki Ewy Swobody (6.99 na 60 metrów) oraz wieloboistki Adrianny Sułek (4756 punktów w siedmioboju).

Na liście powołanych są również polscy zwycięzcy cyklu World Athletics Indoor Tour Gold 2022. Mowa rzecz jasna o Konradzie Bukowieckim, który plasuje się na pierwszym miejscu wśród europejskich kulomiotów, z drugim rezultatem w 2022 roku na świecie oraz o Justynie Święty-Ersetic, która wystartuje na 400 metrów wraz ze swoimi świetnie dysponowanymi koleżankami i zarazem medalistkami IO Tokio 2022.

W kadrze dość niespodziewanie zabrakło również tyczkarza Piotra Liska, który miał minimum uprawniające do startu w belgradzkiej imprezie, uzyskane jeszcze latem, ale w bieżącym sezonie halowym skakał znacznie poniżej oczekiwań i zdecydował się odpuścić start w mistrzostwach świata. Przesądził o tym zapewne średnio udany start w Toruniu, gdzie w miniony weekend uzyskał tylko 5,61 metra.

W stolicy Serbii nie zobaczymy też medalisty olimpijskiego w biegu na 800 metrów, Patryka Dobka, który w weekend zdobył zaledwie srebrny medal mistrzostw kraju w Toruniu i podobnie jak nasz znakomity tyczkarz, zamierza skupić się na optymalnym przygotowaniu do zmagań na otwartych obiektach.

Znamy nasze najważniejsze szanse medalowe. To dziewczyny indywidualnie i w sztafecie na 400 m, Bukowiecki w kuli, sprinterka Swoboda. Wszyscy jednak, którzy pojadą na mistrzostwa świata, mają jechać tam bez kompleksów i rywalizować. Liczymy na miłe niespodzianki – powiedział Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (cytat za TVP Sport).

Lekkoatletyka: Skład reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa świata

Źródło: PZLA.pl

Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022 (18-20 marca)

Przypominamy, że halowe mistrzostwa świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po czterech latach przerwa, bo zmagania zaplanowane na 2022 rok zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. Podczas poprzedniej imprezy, w 2018 roku w Birmingham, Polska zdobyła pięć medali, a wisienką na torcie był rekord świata męskiej sztafety 4 x 400 metrów.

Warto również pamiętać o tym, ze pięć lat temu w Belgradzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy, podczas których reprezentacja Polski licząca tak jak teraz 25 zawodników wygrała klasyfikację medalową. Biało-Czerwoni sięgnęli wówczas po aż 12 medali, w tym siedem złotych.

Źródło: bukblog.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Znamy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P