World Athletics Indoor Tour: Święty-Ersetic i Bukowiecki najlepsi w całym cyklu!

Środa 2 marca to ostatni dzień zmagań w tegorocznej edycji World Athletics Indoor Tour Gold, najbardziej prestiżowego cyklu w lekkoatletycznym sezonie halowym, w skład którego weszło siedem zawodów, w tym ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022! Finałowy mityng zagościł w Madrycie, gdzie ze świetnej strony pokazali się polscy zawodnicy, Justyna Święty-Ersetic i Konrad Bukowiecki.

World Athletics Indoor Tour: Świątek i Bukowiecki najlepsi w całym cyklu!

Święty-Ersetic i Bukowiecki najlepsi w World Athletics Indoor Tour

Zacznijmy od polskiego kulomiota, który stoczył kolejny kapitalny pojedynek z Chorwatem Filipem Mihaljeviciem. Dziś zawodnik z Bałkanów musiał jednak uznać wyższość Polaka. Reprezentant Biało-Czerwonych był dziś lepszy dokładnie o osiem centymetrów. Wynik 21,91 osiągnięty przez Konrada Bukowieckiego to obecnie najlepszy rezultat na Starym Kontynencie w tegorocznym sezonie halowym i nowy rekord hiszpańskiego mityngu. Wygrana w Madrycie zapewniła też naszemu zawodnikowi zwycięstwo w całym cyklu. W 2022 roku dalej pchał dotychczas tylko Amerykanin Ryan Crouser (22.51).

W ślady kolegi z drużyny narodowej poszła też nasza znakomita biegaczka, Justyna Święty-Ersetic, która nie tylko wygrała na dystansie 400 metrów, ale ustanowiła też nowy rekord życiowy w hali. Od dziś to 51,21 sekundy. Jeszcze rok temu byłby to również nowy rekord kraju, ale w bieżącym sezonie dwie krajowe rywalki biegały jeszcze szybciej, co powinno nas cieszyć w kontekście zbliżających się wielkimi krokami Halowych Mistrzostw Świata Belgrad 2022.

Dzięki wygranej Justyny Święty-Ersetic w cyklu World Athletics Indoor Tour Gold Polska w stolicy Serbii będzie mogła wystawić na dystansie 400 metrów nie dwie, a aż trzy zawodniczki. Patrząc na potencjał naszej kadry, trudno było o lepszy i bardziej sprawiedliwy scenariusz.

Na koniec warto jeszcze nadmienić, że przed Justyną Święty-Ersetic i Konradem Bukowieckim w najbardziej prestiżowym cyklu mityngów halowych na świecie z Polaków triumfowali dwukrotnie Adam Kszczot, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek i Ewa Swoboda.

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X