Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie bez gwiazdy reprezentacji Polski!

Kilka dni temu podaliśmy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022. Niestety dziś już wiadomo, że jednej z gwiazd biało-czerwonej kadry zabraknie w stolicy Belgii. Mowa o naszej medalistce z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie bez gwiazdy reprezentacji Polski!

Anna Kiełbasińska nie wystartuje w HMŚ Belgrad 2022

W niedzielę wieczorem znajdująca się w znakomitej formie na początku tegorocznego sezonu halowego Anna Kiełbasińska, przez kilka tygodni nowa rekordzistka Polski na 400 metrów, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie będzie w stanie wystartować podczas zbliżających się wielkimi krokami Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie (18-20 marca). Na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne. Poniżej publikujemy w całości treść posta zamieszczonego na instagramowym koncie zawodniczki.

„Nie nacieszyłam się zbyt długo powrotem do startów w sezonie halowym… niestety nie zobaczycie mnie w Belgradzie. Wygląda na to, że zbyt optymistycznie oceniłam swoje zdolności w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, albo po prostu czasu jest za mało.

Tuż po mistrzostwach Polski, albo nawet i już na nich zachorowałam na COVID. Od tygodnia nie trenuje, a z czegoś takiego z pewnością nie da się biegać na najwyższym poziomie. Na pewno nie na takim na jaki mnie było stać w tym sezonie.

Najpierw lekkie naderwanie mięśnia, gonienie z treningiem, żeby zdarzyć na halowe Mistrzostwa Polski, a teraz choroba. Zrobiło się trochę tego za dużo… a czasu za mało.

Dlatego decyzja o rezygnacji z Mistrzostw Świata wydaje się być jedyną słuszna w tym momencie. Stawiam teraz na zdrowie i powolny powrót do treningów. Przede mną sezon letni pełen nowych szans, z których naprawdę chce skorzystać. Już nawet nie będę mówiła ze mam nadzieje, ze bez przygód.”
– napisała Anna Kiełbasińka.

Tym samym w biegu indywidualnym na 400 metrów Polskę reprezentować będą Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek (w tym roku pobiła swój halowy rekord życiowy) i prawdopodobnie Iga Baumgart-Witan. Polsce przysługiwały dwa miejsca w tej konkurencji, ale po zwycięstwie Święty-Ersetic w cyklu World Athletics Indoor Tour Gold 2022, Biało-Czerwoni otrzymali prawo wystawienia trzeciej biegaczki.

Nieobecność Anny Kiełbasińskiej to też potężne osłabienie sztafety 4×400 metrów kobiet. Zwłaszcza w kontekście kontuzji Małgorzaty Hołub-Kowalik, czyli nieobecności piekielnie utalentowanej Kornelii Lisiewicz. Kto w takim razie uzupełni skład, w którym pewniakami są Justyna Święty-Ersetic, która odzyskała już halowy rekord kraju, oraz dwie wspomniane wcześniej zawodniczki?

W 24-osobowej kadrze na lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022 (18-20 marca) znalazły się jeszcze dwie biegaczki na 400 metrów, Kinga Gacka i Aleksandra Gaworska. Niestety, obie dość mocno odstają od naszej czołówki na tym dystansie.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie bez gwiazdy reprezentacji Polski!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P