Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie bez gwiazdy reprezentacji Polski!

Kilka dni temu podaliśmy skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022. Niestety dziś już wiadomo, że jednej z gwiazd biało-czerwonej kadry zabraknie w stolicy Belgii. Mowa o naszej medalistce z Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie bez gwiazdy reprezentacji Polski!

Anna Kiełbasińska nie wystartuje w HMŚ Belgrad 2022

W niedzielę wieczorem znajdująca się w znakomitej formie na początku tegorocznego sezonu halowego Anna Kiełbasińska, przez kilka tygodni nowa rekordzistka Polski na 400 metrów, poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie będzie w stanie wystartować podczas zbliżających się wielkimi krokami Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie (18-20 marca). Na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne. Poniżej publikujemy w całości treść posta zamieszczonego na instagramowym koncie zawodniczki.

„Nie nacieszyłam się zbyt długo powrotem do startów w sezonie halowym… niestety nie zobaczycie mnie w Belgradzie. Wygląda na to, że zbyt optymistycznie oceniłam swoje zdolności w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, albo po prostu czasu jest za mało.

Tuż po mistrzostwach Polski, albo nawet i już na nich zachorowałam na COVID. Od tygodnia nie trenuje, a z czegoś takiego z pewnością nie da się biegać na najwyższym poziomie. Na pewno nie na takim na jaki mnie było stać w tym sezonie.

Najpierw lekkie naderwanie mięśnia, gonienie z treningiem, żeby zdarzyć na halowe Mistrzostwa Polski, a teraz choroba. Zrobiło się trochę tego za dużo… a czasu za mało.

Dlatego decyzja o rezygnacji z Mistrzostw Świata wydaje się być jedyną słuszna w tym momencie. Stawiam teraz na zdrowie i powolny powrót do treningów. Przede mną sezon letni pełen nowych szans, z których naprawdę chce skorzystać. Już nawet nie będę mówiła ze mam nadzieje, ze bez przygód.”
– napisała Anna Kiełbasińka.

Tym samym w biegu indywidualnym na 400 metrów Polskę reprezentować będą Justyna Święty-Ersetic oraz Natalia Kaczmarek (w tym roku pobiła swój halowy rekord życiowy) i prawdopodobnie Iga Baumgart-Witan. Polsce przysługiwały dwa miejsca w tej konkurencji, ale po zwycięstwie Święty-Ersetic w cyklu World Athletics Indoor Tour Gold 2022, Biało-Czerwoni otrzymali prawo wystawienia trzeciej biegaczki.

Nieobecność Anny Kiełbasińskiej to też potężne osłabienie sztafety 4×400 metrów kobiet. Zwłaszcza w kontekście kontuzji Małgorzaty Hołub-Kowalik, czyli nieobecności piekielnie utalentowanej Kornelii Lisiewicz. Kto w takim razie uzupełni skład, w którym pewniakami są Justyna Święty-Ersetic, która odzyskała już halowy rekord kraju, oraz dwie wspomniane wcześniej zawodniczki?

W 24-osobowej kadrze na lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata Belgrad 2022 (18-20 marca) znalazły się jeszcze dwie biegaczki na 400 metrów, Kinga Gacka i Aleksandra Gaworska. Niestety, obie dość mocno odstają od naszej czołówki na tym dystansie.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x