PZPN potwierdza, 24 marca reprezentacja Polski zagra ze Szkocją w Glasgow!

To już oficjalna informacja, 24 marca 2022 roku o godzinie 20:45 piłkarska reprezentacja Polski zagra w Glasgow mecz towarzyski ze Szkocją. Informację o sprzedaży biletów na spotkanie na legendarnym Hampden Park zostanie podana w osobnym komunikacie na przestrzeni kilku najbliższych dni.

PZPN potwierdza, 24 marca reprezentacja Polski zagra ze Szkocją w Glasgow! (WIDEO) [Fot.: PZPN/@LaczyNasPilka on Twitter]

Szkoci pierwszym rywalem reprezentacji Czesława Michniewicza

Pierwotnie 24 marca Robert Lewandowski i spółka mieli rozegrać półfinałowe spotkanie baraży eliminacji Mistrzostw Świata Katar 2022. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych miała być drużyna narodowa Rosji, a mecz miał się odbyć w Moskwie na stadionie Dinama. Znajomość futbolu naszego wschodniego sąsiada była nawet jednym z argumentów, które przesądziły o wyborze Czesława Michniewicza na następcę Paulo Sousy.

Bandycka napaść Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę i presja światowej opinii publicznej sprawiły jednak, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) została poniekąd zmuszona do dyskwalifikacji reprezentacji Rosji, dzięki czemu podopieczni Czesława Michniewicza awansowali automatycznie do finału baraży kwalifikacji do katarskiego mundialu.

Nowy selekcjoner zabiegał od początku, żeby w zwolnionym terminie rozegrać mecz towarzyski, w którym będzie mógł przetestować swoje koncepcje na drużynę narodową, z którą będzie miał okazję popracować zaledwie kilka dni na zgrupowaniu przed kluczowym dla losów naszej reprezentacji i jego samego meczem z Czechami lub Szwecją. Tak się też stanie.

Kto zagra 24 marca ze Szkotami? Póki co poznaliśmy tylko zagraniczne powołania Czesława Michniewicza, ale lada godzina ogłoszone zostaną krajowe powołania. Wiele wskazuje na to, że do 29 piłkarzy występujących poza granicami naszego kraju dołączy tylko trzech-czterech graczy z PKO Bank Polski Ekstraklasy. W tym gronie powinni się znaleźć między innymi Mateusz Wieteska z Legii Warszawa i Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin.

Zagraniczne powołania Czesława Michniewicza na marcowe zgrupowanie

Źródło: elivescore.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x