Walkower z Rosją. Polska z awansem na mistrzostwa!

Kobieca reprezentacja w piłce ręcznej wygrała walkowerem dwa zaplanowane mecze z Rosją. Tym samym Biało-Czerwone awansowały do mistrzostw Europy!

Walkower z Rosją. Polska z awansem na mistrzostwa!
Walkower z Rosją. Polska z awansem na mistrzostwa! (fot. HandballPolska/Twitter)

Walkower z Rosją. Polska zagra na mistrzostwach

Europejskie Federacja Piłki Ręcznej w piątek miała podjąć decyzję na temat zaplanowanych spotkań o awans do mistrzostw Europy, które zaplanowane są na rok 2022. Ostatecznie uznano, że ekipom grającym przeciwko Rosji oraz Białorusi należą się walkowery. Dla Polski to dobra wiadomość.

Decyzja EHF oznacza, że kobieca reprezentacja Polski uzyskała awans na Euro 2022. Zarówno mecz Polska – Rosja, jak i Rosja – Polska oficjalnie wpisane zostaną z wynikiem 10:0 na korzyść drużyny z naszego kraju. Informację podał Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Mistrzostwa Europy szczypiornistek odbędą się w tym roku w Słowenii, Czarnogórze oraz Macedonii Północnej. Start imprezy jest zaplanowany na 4 listopada, a finał rozegrany zostanie 20. dnia tego samego miesiąca. W eliminacjach Polska trafiła do grupy nie tylko z Rosją, ale również Szwajcarią i Litwą. To jednak Rosjanki najmocniej zagrażały naszym zawodniczkom w kwestii awansu na mistrzostwa.

Białoruś, na którą także nałożono karę w postaci walkowerów, występowała w grupie 3 razem z Holandią, Niemcami oraz Grecją.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x