Czesław Michniewicz już oficjalnie selekcjonerem reprezentacji Polski! (WIDEO)

Oficjalna konferencja prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszy z nowy selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji naszego kraju rozpocznie się o godzinie 13:30, ale już pół godziny wcześniej dowiedzieliśmy się, że zostanie nim Czesław Michniewicz!

Czesław Michniewicz już oficjalnie selekcjonerem reprezentacji Polski! (WIDEO) [Fot.: PZPN/@LaczyNasPilka on Twitter]

PZPN: Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

O tym, że następcą Paulo Sousy, który wybrał pracę dla brazylijskiego Flamengo, zostanie Czesław Michniewicz, a nie wcześniejszy pewniak Adam Nawałka, media informowały przez cały weekend. Prezes Cezary Kulesza potwierdził w sobotę na łamach portalu Onet, że dokonał już wyboru, ale nie chciał go ogłosić przed poniedziałkiem.

W niedzielę informację, że Adam Nawałka nie obejmie ponownie drużyny narodowej przekazał sam były selekcjoner, który w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl ujawnił jak wyglądał proces negocjacji i że w niedzielę Cezary Kulesza poinformował go telefonicznie, że zdecydował się na innego kandydata.

Wszystko stało się jasne w poniedziałek 31 stycznia o godzinie 13:00, kiedy na Twitterze pojawił się poniższy filmik:

W mediach spekulowano, że umowa Czesława Michniewicza z Polskim Związkiem Piłki Nożnej będzie obowiązywać tylko do końca marca 2022 roku, a jej ewentualne przedłużenie będzie uzależnione od wygranej w barażach Eliminacji Mistrzostw Świata Katar 2022. Tak jednak nie będzie, co dobitnie stwierdza prezes.

„Podjąłem decyzję o powołaniu Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Podpisaliśmy umowę do końca 2022 roku, z opcją przedłużenia. Uważam, że to najlepszy wybór dla naszej kadry przed zbliżającymi się wyzwaniami. Myślimy już tylko o #MisjaMoskwa!” – napisał również na Twitterze Cezary Kulesza, potwierdzając medialne spekulacje.

Przypominamy, że przed Biało-Czerwonymi już w marcu baraże eliminacji do katarskiego mundialu. W pierwszym meczu, 24 marca w Moskwie, Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją. W razie wygranej zespół Czesława Michniewicza podejmie na Stadionie Śląskim w Chorzowie zwycięzcę pojedynku Szwecja – Czechy.

Prezentacja i konferencja prasowa Czesław Michniewicza

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Czesław Michniewicz już oficjalnie selekcjonerem reprezentacji Polski! (WIDEO)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P