Powołania Czesława Michniewicza dla zawodników z PKO Ekstraklasy

To już dziś, w poniedziałek 14 marca, poznamy krajowe powołania Czesława Michniewicza na marcowe zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski, podczas którego Biało-Czerwoni zagrają w finale baraży eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Którzy piłkarze występujący na co dzień w PKO Bank Polski Ekstraklasie mają szanse na dołączenie do 29 zawodników z lig zagranicznych powołanych już tydzień temu?

Powołania Czesława Michniewicza dla zawodników z PKO Ekstraklasy

Powołania Czesława Michniewicza na marcowe zgrupowanie

Zagraniczne powołania nowego selekcjonera polskiej drużyny narodowej wywołały falę dyskusji, ale obyło się bez większych awantur. Największym zaskoczeniem była nominacja dla debiutanta Konrada Michalaka, z której Czesław Michniewicz musiał się tłumaczyć w każdej rozmowie. Z jego argumentami trudno było jednak dyskutować, bo wydają się one racjonalne i logiczne.

Dziś ogłoszone zostaną powołania dla zawodników występujących na co dzień w klubach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Nie będzie ich wielu. Do wczoraj pewniakiem wydawał się stoper Lecha Poznań, Bartosz Salamon, o czym pisali między innymi dziennikarze TVP Sport.

Środkowy obrońca „Kolejorza” doznał jednak urazu w niedzielnej konfrontacji z Wisłą Kraków (1:1), który najprawdopodobniej wyeliminuje go nie tylko ze zgrupowania, ale i na długie tygodnie z rywalizacji klubowej. Wiele wskazuje również na to, że w drużynie narodowej zabraknie jego kolegi, skrzydłowego Jakuba Kamińskiego, który znalazł się na liście powołanych do młodzieżówki.

Praktycznie przesądzone wydaje się powołanie dla stopera Legii Warszawa, Mateusza Wieteski. Czesław Michniewicz współpracował z nim w młodzieżówce i w stołecznym klubie. W obu przypadkach „Wietes” był filarem defensywy. Niewykluczone, że znajdzie się też miejsce dla weteranów Artura Jędrzejczyka i/lub Michała Pazdana. Można się również spodziewać powrotu Kamila Grosickiego do kadry. Skrzydłowy Pogoni Szczecin wydaje się idealnym jokerem.

Kadra reprezentacji Polski na marcowe mecze reprezentacji Polski

Kompletna kadra piłkarskiej reprezentacji Polski – na rozpoczynające się z tydzień zgrupowanie, zwieńczone finałem baraży eliminacji Mistrzostw Świata Katar 2022 – zostanie ogłoszona w poniedziałek 14 marca około godziny 12.00.

Chyba, że kontuzja Bartosza Salamona na tyle pokrzyżowała plany selekcjonera, że ten zdecyduje się ogłosić powołania dopiero po obejrzeniu meczu Rakowa Częstochowa ze Stalą Mielec, ale póki co Polski Związek Piłki Nożnej nie wysłał takiego sygnału.

Stay tuned…

Źródło: skrotymeczow.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x