Marcowe powołania do młodzieżówki ogłoszone, na liście gracze z pierwszej reprezentacji!

Trener Maciej Stolarczyk, selekcjoner piłkarskiej drużyny narodowej do lat 21, ogłosił za pośrednictwem oficjalnych kanałów medialnych Polskiego Związku Piłki Nożnej pełną listę zawodników powołanych na marcowe zgrupowanie i mecze kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2023. Na liście wybrańców znaleźli się piłkarze, którzy mieli już zaszczyt grać i trenować w pierwszej reprezentacji.

Marcowe powołania do młodzieżówki ogłoszone, na liście gracze z pierwszej reprezentacji! (Fot.: PZPN/Twitter)

Maciej Stolarczyk wybrał zawodników na marcowe zgrupowanie młodzieżówki

Przypominamy, że Biało-Czerwoni zagrają w bieżącym miesiącu z reprezentacją Izraela (czwartek 24 marca, godzina 17:30, Petach Tikwa) oraz z drużyną narodową Węgier (wtorek 29 marca, 16:00, Zabrze), czyli w tych samych terminach, co pierwsza reprezentacja prawdopodobnie ze Szkocją w meczu towarzyskim (jeszcze niepotwierdzony przed PZPN) i w finale baraży eliminacji katarskiego mundialu ze Szwecją lub Czechami.

W związku z tą kolizją zastanawiano się, którzy gracze młodzieżówki zasilą najważniejszą reprezentację, a którzy pomogą swojemu rocznikowi w walce o udział w finałach UEFA EURO U-21 2023. Trzeba przyznać, że pierwsze powołania Czesława Michniewicza były bardzo łaskawe dla Macieja Stolarczyka. Były opiekun młodzieżówki nie sięgnął po zbyt wielu młodych graczy, co jest sporym zaskoczeniem dla obserwatorów piłkarskiej rzeczywistości w naszym kraju.

Tym samym w marcu młodzieżówka będzie mogła liczyć na graczy, którzy mieli już okazję grać i trenować ze starszymi kolegami u poprzednich selekcjonerów. Do tego grona zaliczają się Michał Karbownik, Kamil Piątkowski, Nicola Zalewski i przede wszystkim Kacper Kozłowski i Jakub Kamiński, bohaterowie najgłośniejszych transferów wychodzących podczas zimowego okna transferowego w PKO Ekstraklasie.

Przypominamy, że po sześciu kolejkach kwalifikacji UEFA EURO U-21 2023 polska młodzieżówka ma na koncie trzynaście punktów (bilans 4-1-1) i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy „B”, tracąc dwa punkty do Izraela i trzy do Niemiec.

PZPN: Powołania na marcowe mecze młodzieżowej reprezentacji Polski

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x