Zakłady wzajemne – jak poprawnie grać?

Nie ulega wątpliwości fakt, że typujący, który w dzisiejszych czasach odnosi sukcesy w graniu musi patrzeć na dyscyplinę, na której się skupia w sposób wielowektorowy. Z jednej strony musi dokładnie analizować każdą z drużyn i każde z rozgrywek pod względem statystyk – z drugiej zaś zwracać uwagę na wiele aspektów, które te nie potrafią objąć. Nasz serwis zajmuje się dostarczaniem właśnie tych drugich.

Publikujemy najnowsze wiadomości sportowe z ostatniej chwili, które w dużym stopniu mogą pomóc w sukcesywnym, przynoszącym wymierne rezultaty graczom. Niekoniecznie tym do bólu standardowym i typowym, ale i takim, które nie podąża za typowymi rynkami bukmacherskimi, a szuka takich mogących pomóc w maksymalizacji posiadanego przez siebie budżetu. Decydując się na śledzenie wiadomości sportowych, otwieramy przed sobą bardzo szeroką paletę możliwości związane z ich wykorzystywaniem w naszym codziennym życiu. Po pierwsze, najnowsze wiadomości sportowe mogą skłonić nas ku sięgnięciu po mniej szablonowy rynek na zakłady wzajemne. W ten sposób są stanie zupełnie zmienić nasze podejście do grania w zakładach wzajemnych.

Jak grać w zakładach wzajemnych?

Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać najświeższe wiadomości sportowe z kraju i ze świata, czytajmy je regularnie. Zawsze zastanawiajmy się, co dana wiadomość może zmienić w ich kontekście – i grajmy adekwatnie do tego, najlepiej nie czekając na rozwój wydarzeń i to, aż bukmacher zareaguje na konkretne zmiany. Zanim więc na dobre zaczniemy się nimi kierować, koniecznie poznajmy dostępne rynki na zakłady wzajemne. Najlepiej zaś zarejestrujmy się u co najmniej kilku bukmacherów, by mieć dostęp do jeszcze większej ich ilości.

Wiadomości sportowe możemy wykorzystywać również do tego, by tak właściwie oceniać, czy na dane spotkanie w ogóle opłaca się stawiać. Jeżeli na przykład na ich podstawie wywnioskujemy, że oba zespoły wyjdą na nie swoimi rezerwowymi składami i obu nie zależy na zwycięstwie, znacznie skomplikuje to sytuację bukmacherską, czyniąc ją bardziej nieprzewidywalną, a przez to po prostu nieopłacalną.

Wiadomości sportowe z ostatniej chwili możemy też wykorzystać do utwierdzenia się w przekonaniu, że nasze typy sportowe są poprawne, a nasza analiza – bezbłędna. Równie dobrze jednak mogą nas odwodzić do postawienia na coś, czego do tej pory mogliśmy być pewni. Często więc potrafią uratować nasz budżet lub doprowadzić do większych wygranych.

Oczywiście pamiętajmy, że nie wszystkie najświeższe wiadomości sportowe są faktami i doniesieniami, na których możemy polegać. Wiele z nich stanowi zaledwie plotki i przypuszczenia, a jeszcze więcej – nie sprawdza się w rzeczywistości. Zawsze więc oceniajmy nie tylko ich wiarygodność, ale i prawdopodobieństwo spełnienia się – tylko w ten sposób unikniemy złego wykorzystania ich.

Zakłady wzajemne – jak grać i wygrywać?

Wielu początkujących typujących zakłady wzajemne śledzi najnowsze wiadomości sportowe tylko z tego powodu, że rzeczywiście interesuje się daną dyscypliną. Nie zwraca przy tym uwagę na wiele płynących z nich korzyści, które bez problemu można przełożyć właśnie na grę. Co tego typu wiadomości są nam w stanie zapewnić? Jakie korzyści płyną ze świadomego ich użytkowania?

1. Zawsze aktualna wiedza analityczna

Analiza bukmacherska spotkania sportowego bierze pod uwagę wiele różnych aspektów. Chodzi w niej przede wszystkim o statystyki – zawsze rozpatrywane w kontekście optymalnego składu oraz sytuacji mentalnej wywołanej, chociażby aktualną passą. Dobra analiza powinna brać pod uwagę także właśnie wiadomości sportowe – w szczególności jeśli wpływają one na wspomniany optymalny skład, ale i mocne i słabe strony danego zespołu. Warto przytoczyć tu kilka przykładów, na bazie których sami możemy wyłapywać kolejne zależności:

  • jeśli wiadomości sportowe mówią, że dany zespół pozyskał dobrego napastnika w okienku transferowym, możemy się spodziewać lepszej skuteczności tegoż zespołu, ale też większego kładzenia nacisku właśnie na linię ofensywną,
  • jeśli dowiemy się, że kluczowy napastnik doznał kontuzji, możemy się spodziewać innej taktyki na konkretny mecz,
  • jeżeli z wiadomości sportowych dowiemy się, że dana drużyna zapewniła już sobie awans, na pewno inaczej podejdziemy do naszego dalszego grania,
  • gdy wiadomości sportowe poinformują nas o kiepskich relacjach piłkarzy z trenerem, możemy wziąć to pod uwagę przy dokonywaniu analizy. Mentalność jest równie ważna co siła fizyczna.

Oczywiście zależności tego typu jest wiele więcej. Wszystkie zaś prowadzą do jednego wniosku – na wiadomości sportowe powinniśmy zwracać naszą uwagę.

2. Możliwość korygowania typów “na ostatnią chwilę”

Z typami bukmacherskimi jest jak z kursami – mogą się zmienić nawet na minutę przed rozpoczęciem się danego spotkania (lub w jego trakcie, jeśli oczywiście gramy w formule LIVE). Wiadomości sportowe mogą doprowadzić do tego typu zmian – zwłaszcza jeśli mamy bardzo aktualne i pewne ich źródło, dzięki któremu dowiemy się kluczowych rzeczy mogących rzutować na nasz typ. Newsy sportowe są niezbędnym źródłem informacji w dzisiejszych czasach.

3. Wiadomości sportowe to szansa na wyszukiwanie valuebetów

Wiadomości sportowe mają też olbrzymi wpływ na kursy bukmacherskie, jakie serwują nam polscy operatorzy zakładów wzajemnych. Wracając do wcześniejszej zależności, jeśli wiadomości sugerują, że kluczowy napastnik jednak zagra w hitowym spotkaniu (a miał nie grać), szansa na bramki dla danego zespołu znacząco wzrośnie – a wraz z nią spadnie kurs na te strzelone bramki. Z tym, że bukmacherzy nie reagują na wiadomości natychmiast. Jeśli będziemy pierwsi, unikniemy spadku kursu na konkretny rynek, a uprawdopodobnimy naszą wygraną. To sprawi, że postawimy mniejszy lub większy valuebet.

4. Lepsze przygotowanie do grania w formule LIVE

Formuła grania na żywo wymaga od nas śledzenia tego, co dzieje się na boisku na bieżąco. Dobrze byłoby, gdybyśmy oprócz tego patrzyli na wydarzenia spoza boiska, które niejednokrotnie rzutują na to, czego jesteśmy świadkami na nim. Liczy się każdy detal – zmiana godziny rozgrywanego spotkania, przewidywalny skład z ostatniej chwili czy wypowiedzi przedmeczowe trenerów, które często sugerują wiele na temat taktyki konkretnej drużyny właśnie na typowany przez nas mecz.

5. Doskonałe podłoże do wybierania mniej szablonowych rynków na zakłady

Wiadomości sportowe często są w stanie sprowokować nas do grania mniej szablonowego, a zarazem bardziej opłacalnego rynku na zakłady wzajemne. Musimy oczywiście reagować na nie odpowiednio szybko – tylko wtedy będziemy mogli liczyć na wysokie kursy. Tutaj również najlepiej zobrazować to na przykładzie.

Jeśli bukmacher proponuje rynek na to, czy Robert Lewandowski zagra w spotkaniu towarzyskim reprezentacji Polski, a tuż przed nim przeczytamy wiadomość dającą sporą pewność, że tak się nie stanie, szybko będziemy w stanie wykorzystać to na własną korzyść. Często jeszcze zanim bukmacher skoryguje kurs wedle najnowszych doniesień.

Czy zakłady wzajemne są legalne?

O tym, że typujący coraz częściej i chętniej sięgają po wiadomości sportowe doskonale wiedzą legalni bukmacherzy. Zgodnie z trendem w świecie zakładów wzajemnych, starają się oni zapobiec udawaniu się przez ich klientów na strony zewnętrzne (i odciąganiu własnej uwagi od typowania właśnie u nich). Właśnie dlatego coraz więcej buków proponuje własne wiadomości sportowe, często dodatkowo opatrywane analizami oraz rynkami bukmacherskimi (możemy grać bezpośrednio z poziomu wiadomości). Jest to oczywiście ich plus, który na pewno pomaga w analizie. Z tym jednak, że należy mieć na uwadze, że podążanie za nowościami publikowanymi przez bukmacherów zamyka nam drogę ku poszukiwaniu valuebetów i wykorzystywaniu tego, że bukmacherzy nie zdążyli jeszcze zareagować na konkretne doniesienia. Skoro bowiem o nich informują, oznacza to, że doskonale o nich wiedzą i zdążyli już dostosować do nich własną ofertę.

Choć więc najlepsi bukmacherzy bardzo dobrze informują o wydarzeniach kluczowych i mających znaczenie, nie powinniśmy kierować się tylko nimi i na nich właśnie bazować. Nie wtedy, gdy chcemy zmaksymalizować nasze potencjalne wygrane.

Jakie jeszcze aspekty brać pod uwagę przy analizie sportowej?

Przeglądanie wiadomości sportowych jest tylko jednym ze sposobów na budowanie wiedzy prowadzącej do skutecznej, przynoszącej rzeczywiste korzyści analizy bukmacherskiej. Ta powinna składać się również z wielu innych czynników, w tym między innymi:

  • czytania danych statystycznych – w czasie spotkań sportowych tworzone jest całe mnóstwo statystyk, które jesteśmy w stanie wykorzystać na własną korzyść. Choć większość początkujących typujących ogranicza się do strzelonych i straconych bramek, wiele na temat formy, stylu gry i taktyki poszczególnych zespołów mogą powiedzieć takie dane, jak chociażby ilość oddanych strzałów, czas posiadania piłki czy liczba wymienionych podań. Im więcej statystyk wykorzystamy przy naszej analizie, tym lepsza i trafniejsza ona tak właściwie będzie,
  • tabelę konkretnych rozgrywek – wiele na temat konkretnego spotkania, a przede wszystkim biorących w nim udział drużyn, jesteśmy w stanie wydedukować po dokładnym prześwietleniu tabeli rozgrywek. W jego trakcie możemy ocenić, która z drużyn ma jeszcze szanse na osiągniecie czegoś więcej. Powiemy też sobie, jakie są cele obu zespołów i czy mają one prawo czuć się pewnie na boisku, czy wprost przeciwnie – muszą uważać na nie,
  • typy bukmacherskie – publikowane na stronach zewnętrznych typy bukmacherskie i analizy często są utożsamiane z wiadomościami sportowymi – a nie są oczywiście takimi. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy się nimi kierować w czasie budowania naszych własnych typów. Wręcz przeciwnie – są one w stanie dostarczyć nam mnóstwa informacji, które nam samym mogłyby umknąć – jeśli więc będziemy w stanie odpowiednio je odczytać, powinniśmy jak najbardziej to robić,

Zobacz również:

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x