Rodzaje kursów bukmacherskich – gdzie najwyższe kursy?

Rodzaje kursów bukmacherskich stanowią jeden z najistotniejszych współczynników dla każdego typującego. Wiedza na temat, gdzie są najwyższe kursy bukmacherskie sprawia, że zarabiamy więcej. Umożliwia nie tylko możliwość szybkiego oszacowania opłacalności konkretnego zakładu, ale też daje wiele nowych możliwości pod względem analizy. W tym wszystkim jedno jest pewne – zanim w ogóle zabierzemy się za obstawianie, powinniśmy wiedzieć, czym one są. Warto też mieć świadomość co do tego, gdzie znajdziemy najwyższe kursy bukmacherskie. O tych wszystkich rzeczach staramy się powiedzieć w naszym serwisie internetowym.

rodzaje kursów bukmacherskich
Rodzaje kursów bukmacherskich – gdzie najwyższe kursy?

Kursy bukmacherskie – czym są i jak działają w zakładach sportowych?

Dlaczego ludzie, którzy siedzą w bukmacherce już odpowiednio długo, tak bardzo zwracają uwagę na najwyższe kursy bukmacherskie, to im nadając priorytet, chociażby przy wyborze bukmachera dla siebie? Nie wzięło się to znikąd. Kursy bukmacherskie to bowiem współczynniki, które decydują o wysokości naszej wygranej, a które są odzwierciedleniem dawanych przez bukmachera szans na powodzenie danego zdarzenia. Kursy występują w kilku różnych rodzajach (więcej o nich – za chwilę), a ci legalni bukmacherzy, którzy oferują te najwyższe zwykle okupują wysokie pozycje jeżeli chodzi o praktycznie każdy ranking bukmacherów.

Rozmawiając o kursach bukmacherskich, warto również zwrócić uwagę na tak zwane marże bukmacherskie. Oczywiście, nas interesują wyłącznie najwyższe kursy bukmacherskie i tak naprawdę to odpowiednie podejście. Musimy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach ich wartość zależy również od… marży konkretnego bukmachera. Marża ta to – w skrócie – zarobek bukmachera na naszym zakładzie. Wyrażana jest zwykle w procentowej wartości. Każdy bukmacher pobiera jakąś marżę, choć my tego nie widzimy (jest ona zawarta w kursie). Atrakcyjny bukmacher to zatem taki, który oferuje najmniejszą marżę przy zachowaniu wysokiego kursu. Przez marżę powinniśmy rozumieć stosunek kursów na każdy z podstawowych rynków (tak oblicza się współczynnik).

Poniżej lista popularnych bukmacherów i ich średnia marża.

BukmacherŚrednia marża
STS6%
Fortuna5%
eTOTO5%
Forbet6%
Superbet5%
Średnia marża legalnych bukmacherów

Rodzaje kursów bukmacherskich

Kursy bukmacherskie występują w kilku różnych formach, które zazwyczaj są charakterystycznie dla regionu, w którym działa konkretny bukmacher oraz szerzej pojętych przyzwyczajeń typujących. Poniżej przedstawiamy te rodzaje, które są najczęściej spotykane i choć wielu z nich nigdy nie zobaczymy, warto mieć świadomość co do ich istnienia. 

Oto tabela prezentująca rodzaje kursów bukmacherskich:

Rodzaj kursuOpis
Kurs stały (ang. fixed odds)Rodzaj kursu, który jest ustalany przez bukmachera przed rozpoczęciem wydarzenia i nie ulega zmianie w trakcie trwania zakładu.
Kurs dynamiczny (ang. live odds)Rodzaj kursu, który ulega zmianie w trakcie trwania wydarzenia. Bukmacher dostosowuje kursy w zależności od sytuacji na boisku/polu oraz od aktualnych wyników.
Kurs amerykański (ang. American odds)Rodzaj kursu, który jest popularny w Stanach Zjednoczonych. Wartość kursu jest zwykle przedstawiana jako liczba dodatnia lub ujemna, w zależności od tego, czy zakład uważany jest za bardziej czy mniej prawdopodobny.
Kurs dziesiętny (ang. decimal odds)Rodzaj kursu, który jest popularny w Europie. Wartość kursu jest przedstawiana w postaci liczby dziesiętnej i informuje o tym, ile wygranej otrzymamy za postawioną jednostkę pieniądza.
Kurs ułamkowy (ang. fractional odds)Rodzaj kursu, który jest popularny w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wartość kursu jest przedstawiana w postaci ułamka i informuje o tym, ile wygranej otrzymamy za postawioną jednostkę pieniądza.

Rodzaj kursu wybierany jest zwykle przez bukmachera, a klienci dostosowują się do wybranego systemu. Kursy stałe są najczęściej stosowane w przypadku zakładów przedmeczowych, natomiast kursy dynamiczne są wykorzystywane w przypadku zakładów na żywo. Z kolei kursy amerykańskie, dziesiętne i ułamkowe są stosowane w zależności od preferencji klientów oraz od kraju, w którym działa bukmacher.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Kursy europejskie

Jeśli chodzi o ten rodzaj, znajdziemy go u wszystkich polskich bukmacherów, ale i w niemal całej Europie. Tego typu system prezentacji kursów jest zdecydowanie najprostszy – prawdopodobieństwo jest w nim bowiem przedstawiane za pomocą ułamka dziesiętnego. Obliczanie wygranej w tym przypadku polega na pomnożeniu kursu przez stawkę. Całością rządzi więc prosty schemat, w którym:

  • Wygrana = stawka (-12% podatku) x kurs bukmacherski

Tak oto w przypadku stawiania na zdarzenie o kursie 1.29 100 złotych, nasza potencjalna wygrana wyniesie 113,52 zł (88 złotych * 1.29). Obstawiając online szybko jesteśmy więc w stanie oszacować opłacalnośc konkretnego rynku (słowem – im bliżej mu neutralnego 1.00, tym mniej jest on opłacalny). Najwyższe kursy bukmacherskie w tym przypadku mogą sięgać naprawdę zawrotnych kwot, jednak należy pamiętać, że oznaczają wtedy większe ryzyko.

Kursy brytyjskie

Kursy brytyjskie na dobrą sprawę, jak sama ich nazwa może sugerować, występują wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Są to kursy, które są przedstawione w formie ułamków zwykłych, za pomocą których legalni bukmacherzy przedstawiają, ile razy więcej zyska się typując konkretną kwotę. Wzór w tym przypadku przedstawia się nieco bardziej skomplikowanie:

  • Wygrana = stawka (-12% podatku) x (kurs +1)

Jeśli kurs na wygraną wybranej drużyny wynosi 1/2, za każde postawione dwa funty wygramy równo jednego funta. Jeśli zaś kurs wynosi 11/2, za każdego funta, którego postawimy wygramy 5,5 funta. Koncepcja tego typu kursów wzięła się z zakładów na wyścigi konne, które na Wyspach Brytyjskich cieszą się dużą popularnością. Mimo więc, że całość jest dość ciężka do zrozumienia, po jej opanowaniu można już sprawnie oceniać szanse na zwycięstwo po postawieniu na konkretny rynek. Faktem jest jednak to, że najlepsi bukmacherzy online działający poza granicami naszego kraju pozwalają na swobodne przełączanie się między rodzajami kursów. Jeśli więc chcemy korzystać u nich z prostszego, europejskiego, raczej nie powinniśmy mieć z tym jakichkolwiek problemów.

STS bonus + kod promocyjny BETONLINE
STS nowy bonus bez ryzyka + kod promocyjny BETONLINE

Kursy amerykańskie

Kursy amerykańskie są stosowane wyłącznie za oceanem i należą do najbardziej rozbudowanych jeżeli chodzi o zapis. Na nasze szczęście, nie występują one poza USA. Podstawowy ich podział zakłada istnienie kursów dodatnich i ujemnych, przy czym oba te rodzaje mogą oznaczać opłacalną wygraną. W przypadku dodatnich, wygrana będzie przekraczała dwukrotność stawki (coś w stylu “naszego” 2.00). W przypadku kursów ujemnych, będzie ona mniejsza od dwukrotności (czyli na przykład tak, jak przy kursie 1.65 czy dowolnym innym między 1.00 a 2.00). W przypadku kursów amerykańskich, wzór na obliczanie wygranej to:

  • Wygrana = stawka (-12% podatku) x 1+kurs/100)

Oznacza to, że obliczanie potencjalnej wygranej polega na podzieleniu kursu przez 100 i dodaniu do tego jedynki. W ten sposób uzyska się kurs europejski, który trzeba pomnożyć przez stawkę (pomniejszoną o podatek). Jeśli zatem kurs na konkretne zdarzenie wynosi +135, tak naprawdę to 2.35 w kursie europejskim (135/100+1). Kursy amerykańskie można zatem dość łatwo zrozumieć, jednak na pewno wymagają one od nas więcej niż ich europejskie odpowiedniki. Jeśli jednak planujemy obstawiać w USA, powinniśmy się ich nauczyć. W Stanach Zjednoczonych są one bowiem jedynym sposobem na przedstawianie szans konkretnych zdarzeń i nawet najlepsi bukmacherzy online nie dają tam możliwości zmiany, chociażby na kursy europejskie.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Gdzie najwyższe kursy bukmacherskie – spis firm

W Polsce większość osób przy wyborze bukmachera patrzy na bonusy bukmacherskie lub na jego aplikację mobilną. To błąd i choć obie te rzeczy potrafią być istotne, to największe kursy bukmacherskie dadzą nam zdecydowanie najwięcej w nieco dalszej perspektywie. To one powinny zatem stanowić dla nas priorytet i to nimi powinniśmy się kierować. Którzy legalni bukmacherzy przodują zatem właśnie w ich kontekście? Przygotowaliśmy specjalny ranking bukmacherów, skupiający się właśnie na kursach i marżach bukmacherskich.

1. Kursy w Fortuna

Fortuna to zdecydowanie jeden z najlepszych bukmacherów jeżeli chodzi o korzystne warunki obstawiania. Oczywiście nie jest ona najlepsza w kontekście każdej istniejącej dyscypliny – na pewno jednak doskonale sprawdza się w tych, które cieszą się największym zainteresowaniem. Najwyższe kursy bukmacherskie znajdziemy u niej przede wszystkim jeżeli chodzi o sporty walki – nie od dziś wiadomo, że jest ona najlepszym miejscem do tego, by obstawiać typy na KSW. Fortuna jest zresztą jedynym bukiem, u którego obstawimy High League i jednym z najlepszych do obstawiania KSW.

Fortuna to jednak nie tylko świetne kursy, ale i bardzo niskie marże. W przypadku tenisa na przykład średnia marża to u niej zaledwie 5,12%, a jeżeli chodzi o piłkę nożną, zbliża się ona do poziomu 4% w przypadku wielu lig. Pamiętajmy, że w Fortuna kod promocyjny może nam dodatkowo uatrakcyjnić warunki obstawiania – podobnie, jak i jej program lojalnościowy, niebezpodstawnie uważany przez wielu za jeden z najlepszych na rynku.

2. Kursy w STS

Jeśli chodzi o ranking bukmacherów, nie mogło w nim oczywiście zabraknąć STS – lidera na polskim rynku zakładów wzajemnym. Faktem jest, że marże potrafią u niego być dość wysokie – sam w sobie jednak rekompensuje to wysokimi kursami bukmacherskimi na „pewniaki”. STS to zdecydowanie opcja godna zaufania, przede wszystkim w kontekście najpopularniejszych dyscyplin w naszym kraju. Dodatkowo teraz w STS kod promocyjny BETONLINE to więcej o 100 PLN w zakładzie bez ryzyka.

Jego szeroka oferta i bogata paleta kursów, jak również różnorakie bonusy bukmacherskie, które – co najważniejsze – są oferowane na naprawdę przejrzystych warunkach to z pewnością jego główne atuty. Podobnie, jak najwyższe kursy bukmacherskie, którymi może się pochwalić w przypadku wielu spotkań.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

3. Kursy w Superbet

W czołówce firm bukmacherskich oferujących solidne i konkurencyjne kursy bukmacherskie nie mogło zabraknąć Superbetu, którego marże na piłkę nożną schodzą poniżej poziomu 4% – to znakomity wynik. Zwłaszcza patrząc na to, że buk w Polsce dopiero rozwija swoje skrzydła. Superbet potrafi być niesamowicie konkurencyjny – zwłaszcza w kontekście rynków mniej popularnych, ale również tych dotyczących wzbudzających spore emocje spotkań sportowych. Na pewno jest opcją atrakcyjną dla wszystkich tych, którzy chcą obstawiać swoje zakłady bukmacherskie na korzystnych warunkach.

Teraz w Superbet bonus to jeden z najwyższych w historii cashbacków, jaką zaoferowali w Polsce legalni bukmacherzy. Szczegóły tej wyjątkowej oferty na oficjalnej stronie bukmachera na www.Superbet.pl.

4. Kursy w Betfan

Betfan nie bez powodu jest jednym z najbardziej lubianych i najszybciej rozwijających się bukmacherów w naszym kraju. Uwagę przykuwa do siebie również kursami bukmacherskimi – w przypadku wielu dyscyplin sportu najatrakcyjniejszymi na rynku. Betfan średnio pobiera raczej sporą marżę, jednak jego kursy w pełni to rekompensują i czynią z niego świetną alternatywę dla pozostałych firm. Betfan doskonale radzi sobie tak w przypadku popularnych meczów, jak i spotkań o nieco mniejszym znaczeniu z punktu widzenia kibica. To też bukmacher publikujący na bieżąco wiadomości sportowe i pozwalający obstawiać również wydarzenia niepowiązane bezpośrednio z konkretnymi spotkaniami.

fuksiarz nowe bonusy za darmo
Fuksiarz Cashback bez obrotu! Jedyny taki bonus w Polsce

5. Kursy w Fuksiarz

Jeżeli chodzi o Fuksiarza, śmiało możemy nazwać go sporym zaskoczeniem na scenie zakładów wzajemnych. Bukmacher Fuksiarz bowiem rozpoczął swoją działalność stosunkowo niedawno, a już teraz prezentuje ofertę niesamowicie atrakcyjną z punktu widzenia typującego. Fuksiarz to wysokie kursy w szczególności w kontekście mniej popularnych rynków. To jednak również niskie marże, co sprawia, że może być postrzegany jako opcja bardzo ciekawa i wartościowa. W Fuksiarzu najbardziej opłaca się obstawiać typy na tenis, jednak również w kontekście innych dyscyplin sportu potrafi on stanowić solidną alternatywę dla najlepszych buków na rynku. Solidną, a w wielu przypadkach mocno konkurencyjną – wszystko zależy od tego, czego będą dotyczyły nasze zakłady.


Który bukmacher ma najwyższe kursy bukmacherskie?

Kursy są zmienne, więc i ranking firm z najwyższymi kursami się zmienia, ale najczęściej najwyższe kursy znajdziemy w Fortunie i Superbet.

Jakie są rodzaje kursów bukmacherskich?

Najpopularniejsze kursy to europejskie, brytyjskie, amerykańskie

5 / 5. Ocen: 50

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x