Ważne informacje ws. kontuzji zawodnika Lecha Poznań. Wiemy, kiedy wróci do gry

Podczas meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Filip Marchwiński doznał urazu. Ofensywny pomocnik opuścił boisko na noszach. Teraz „Kolejorz” informuje, jak długo potrwa przerwa 20-latka.

Ważne informacje ws. kontuzji zawodnika Lecha Poznań. Wiemy, kiedy wróci do gry (Fot.: Lech Poznań/Twitter)

Kolejny mecz Lecha Poznań bez Filipa Marchwińskiego

W minioną niedzielę Filip Marchwiński nabawił się groźnie wyglądającego urazu. Miało to miejsce podczas spotkania 8. kolejki ligowej. Lech Poznań mierzył się wtedy z Widzewem Łódź. Już w 2. minucie starcia 20-letni piłkarz „Kolejorza” ucierpiał w starciu z Markiem Hanouskiem. Po upadku na murawę stracił on przytomność. Sztab medyczny natychmiast zajął się zawodnikiem, który najpierw został zniesiony z boiska na noszach, a później przetransportowano go do szpitala.

W poniedziałek, 5 września Lech Poznań opublikował oficjalny komunikat dotyczący stanu zdrowia swojego gracza. – Filip Marchwiński po feralnym zderzeniu na początku niedzielnego meczu Lecha Poznań z Widzewem Łódź (2:0) jeszcze do jutra pozostanie w szpitalu na obserwacji. Pomocnik Kolejorza ma zalecenie, żeby przez dziesięć dni odpocząć od treningów – mogliśmy przeczytać.

Warto nadmienić, że spotkanie z Widzewem było setnym występem Marchwińskiego w koszulce Lecha.

Niestety spotkanie mistrza Polski z utytułowanym beniaminkiem z Łodzi nie porywało. Przez długi okres czasu utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnicy Lecha rozstrzygnęli wynik meczu. W 80. minucie Portugalczyk Joao Amaral pokonał bramkarza rywali precyzyjnym strzałem z dystansu, a kilkadziesiąt sekund później Szwed Mikael Ishak podwyższył prowadzenie na 2:0.

Poznaniacy aktualnie zajmują ósmie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów i jednym meczem zaległym w zapasie. Liderem klasyfikacji jest jest mająca 17 punktów na swoim koncie Legia Warszawa.

Źródło: Typerbook.pl