Piotr Jarosz o swoim życiu jako sędzia gal MMA

Jeden z najbardziej znanych polskich sędziów polskiego MMA oraz sędziujący walki KSW, ale również gale freak fight – Piotr Jarosz był gościem Szalonego Reportera w podcaście „Szalony Podcast”, gdzie opowiedział między innymi o początkach współpracy z FAME MMA, ale również porównał freak-fight do gali sportowych.

Sędzia MMA – Piotr Jarosz na kanale „Szalony Podcast” opowiedział o kulisach swojej pracy. Foto: Szalony Podcast(Youtube)/Screen.

Piotr Jarosz opowiada o swoich początkach jako sędzia MMA

Mało kto wie, że sędzia Jarosz walczył w dwóch walkach MMA. Niestety wszystkie je przegrał, przez co wolał spróbować zająć się innego zajęcia i postanowił być sędzią walka MMA. Szalony Reporter postanowił Piotra Jarosza o zarobki sędziego. Sam były zawodnik sztuk walki powiedział, że zarabia więcej na galach freak-fight niż w galach sportowych, jednocześnie powiedział, że podczas takich gal ma bardzo dużo pracy, gdzie musi dbać o zdrowie zawodników, aby z oktagonu wyszli w miarę zdrowi.

Jarosz opowiedział również, że początki kariery sędziowskiej rozpoczął od sędziowania walk MMA, gdzie bili się kibice wywodzących z klubów piłkarskich. Potem Jarosz zrobił sobie kurs sędziowski i dostał propozycję sędziowania gal FAME MMA, który zaproponował kolega z sali treningowej.

Szalony reporter zapytał się Jarosza o walki w organizacji FAME MMA, gdzie miał największe obawy dotyczące zdrowia zawodników. Sędzia Jarosz wymienił między innymi walkę: Mini Majk – Kruszwil na gali FAME MMA 5, gdzie przed samą galą sam sędzia dowiedział się, że obaj zawodnicy mogli kopać low-kickami po głowie. Więc Jarosz w obawie o bezpieczeństwo zawodników, postanowił zmienić regulamin tej walki, aby szczególnie Mini Majk z powodu niskiego wzrostu wyszedł z tej walki cało.

Drugą kolejną walką, jaką wymienił Jarosz to były walka Dubiel-Blonsky na gali FAME MMA 15, gdzie obaj walczyli bez żadnej przerwy przez prawie 17 minut. Sam sędzia tej walki miał obawy, czy ten pojedynek nie zakończyć wcześniej. Ostatecznie, pomimo że Blonsky wyszedł z tej klatki rzymskiej na noszach, to jednak ostatecznie każdy z nich wyszedł z tego wyczerpującego starcia wszyscy zdrowi.

Jarosz przyznał również także że gale freak-fight to tak naprawdę 80% czystych emocji, a kolejne 20% to widowisko wokół gali.

Podczas gali FAME MMA 17, która odbędzie dziś w hali Tauron Arena Kraków Piotr Jarosz będzie sędziował walkę dwóch włodarzy w klatce rzymskiej. Chodzi konkretnie o Pawła „Prezesa FEN” Józwiaka i Michała „Boxdela” Barona. Rozpoczęcie tej gali zaplanowano na godzinę 19:30, którą będzie można obejrzeć w systemie PPV na stronie organizacji FAME MMA za cenę 34,99 zł w pakiecie BASIC i 39,99 zł w systemie PREMIUM.

FAME MMA 17- karta walk:

Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Kamil Łaszczyk – MMA – Walka Wieczoru

Sebastian Fabijański vs „Wac Toja” – K-1 w małych rękawicach – CO-Main Event

Cezary „Czarmageddon” Jóźwik vs Tomasz „Gimper” Działowy – MMA

Alan Kwieciński vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – K-1 w małych rękawicach

Michał „Boxdel” Baron vs Paweł Jóźwiak – MMA, rzymska klatka ( walka odbędzie się po walce Ferrari – Łaszczyk)

Piotr „Szeli” Szeliga vs Marcin „Polish Zombie” Wrzosek – K-1 w małych rękawicach

Mikołaj „Mixer” Magdziarz vs Marcin „Rafonix” Krasucki – ukryta walka, MMA
Wktoria „Wiki” Jaroniewska vs Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk – MMA
Źródło: Szalony Podcast/YouTube

5 / 5. Ocen: 11

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x