Oficjalnie: Mirosław Hajdo nowym trenerem Resovii

Mirosław Hajdo zastąpi w roli szkoleniowca Resovii Tomasza Grzegorczyka, który został zwolniony po porażce 1:2 ze Skrą Częstochowa.

Oficjalnie: Mirosław Hajdo nowym trenerem Resovii fot. facebook.com/cwksresoviapl

Zmiany kadrowe w Rzeszowie

W ostatnią sobotę drużyna prowadzona przez Tomasza Grzegorczyka przegrała 1:2 ze Skrą Częstochowa. Kolejna porażka sprawiła, że cieprliwość włodarzy klubu do 41-letniego szkoleniowca wyczerpała się. Umowa z trenerem oraz jego asystentem została rozwiązana w trybie natychmiastowym.

Apklan Resovia Rzeszów rozwiązała kontrakt z trenerem pierwszej drużyny Tomaszem Grzegorczykiem, oraz jego asystentem Sebastianem Bajorkiem. Dziękujemy trenerom za wkład pracy włożony w prowadzenie naszego zespołu, życząc powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – napisał klub w oficjalnym komunikacie.

Tomasz Grzegorczyk zastąpił w roli trenera Dawida Kroczka. Od początku sezonu jego drużyna wygrała tylko raz, pokonując w Pucharze Polski Miedź Legnica. W meczach ligowych Resovia remisowała czterokrotnie i zanotowała pięć porażek.

Nowy nabytek

Nowym szkoleniowcem zespołu został Mirosław Hajdo. W swojej dotychczasowej karierze 52-latek prowadził m.in. Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Motoru Lublin, Sandecji Nowy Sącz, Garbarni Kraków oraz ekstraklasowej Cracovii.

Obejmuję funkcję trenera w trudnym momencie dla drużyny oraz klubu. Znam wielu ludzi z najbliższego otoczenia klubu i wiem jakie nastroje dominują w środowisku sympatyków Resovii. Tym bardziej jestem świadomy rangi powierzonego mi zadania. Przez wiele lat, pomimo mojej nieobecności w klubie zawsze utrzymywałem kontakt z tymi osobami, żywo interesując się jego bieżącą sytuacją. Ostatnim razem, kiedy prowadziłem Resovię byliśmy beniaminkiem drugiej ligi. Aktualnie stykamy się z innymi realiami pracy i nowymi wyzwaniami, które wspólnie musimy udźwignąć. Nie zgadzam się z tym, że potencjał zespołu jest adekwatny do miejsca zajmowanego w tabeli. Uważam, że każdego z tych zawodników stać na zdecydowanie więcej. Dlatego też z wiarą w zespół i jego możliwości przystępujemy do realizacji zakładanego celu, którym jest marsz w górę ligowej tabeli – skomentował swoje przyjście Hajdo.

Debiut nowego trenera już w najbliższy poniedziałek, wtedy to Resovia zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Zobacz również:

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x