Nowi ludzie we władzach PZPN!

Na środowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zapadły decyzje o obsadzie kolejnych istotnych stanowisk. Poza zatwierdzeniem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski, dokonano również oficjalnego wyboru Sekretarza Generalnego oraz Dyrektora Sportowego pilarskiej federacji! Kto znalazł uznanie w oczach Prezesa Cezarego Kuleszy i jego najbliższych współpracowników?

Nowi ludzie we władzach PZPN! (Fot.: PZPN/Twitter)

PZPN: Wachowski nowym Sekretarzem Generalnym

Wybór Łukasza Wachowskiego na stanowisko Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej nie jest oczywiście żadnym zaskoczeniem, bo to właśnie on od 2 września 2021 roku przejął pełnienie obowiązków po odchodzącym z federacji Macieju Sawickim, najbliższym współpracowniku Zbigniewa Bońka.

Niespełna 40-letni Łukasz Wachowski jest prawnikiem świetnie znanym i cenionym w środowisku piłkarskim od bardzo wielu lat. W Polskim Związku Piłki Nożnej pracuje już od 2009 roku. Przygodę w futbolowej centrali rozpoczął od Departamentu Prawnego, a w dniu 12 grudnia 2012 roku został Dyrektorem Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Wachowski był również odpowiedzialny za wdrażanie systemu VAR w Polsce, co zakończyło się sporym sukcesem. W niewielu krajach i ligach system wideoweryfikacji funkcjonuje tak dobrze jak w naszym kraju. PZPN był też jedną z pierwszych federacji na świecie, która go wdrożyła.

Co jeszcze wiemy o nowym sekretarzu generalnym? Łukasz Wachowski od maja 2015 roku do sierpnia 2017 był Członkiem Komisji UEFA ds. Statusu Piłkarzy, Transferów i Agentów Piłkarskich. Od maja 2015 jest także delegatem meczowym UEFA, a od września 2017 Członkiem Komisji ds. Licencji Klubowych UEFA.

Trener Dorna Dyrektorem Sportowym PZPN

Jeden z najzdolniejszy trenerów młodego pokolenia, Marcin Dorna, został oficjalnie Dyrektorem Sportowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. To również nie jest zaskoczenie, bo 42-letni szkoleniowiec od 9 października 2021 roku był pełniącym obowiązki na tym stanowisku i jak widać po środowej decyzji Zarządu PZPN, nie było zastrzeżeń do jego pracy.

Marcin Dorna pracę trenerską rozpoczynał jeszcze jako student poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, prowadząc zespoły w kategoriach U9-U-11 w UKS GOSiR Dopiewo, a po ukończeniu studiów przez kilka lat trenował drużyny młodzieżowe Lecha Poznań, a także reprezentację Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (w kategoriach U11-U-15). W Polskim Związku Piłki Nożnej pracuje od 2008 roku i uchodzi za specjalistę od pracy z młodzieżą.

Trener Dorna w swoim CV ma prowadzenie juniorskich reprezentacji Polski w kilku kategoriach wiekowych, począwszy od U-15 aż do młodzieżówki (U-21). W 2012 roku doprowadził kadrę do lat 17 do półfinału mistrzostw Europy, rozgrywanych w Słowenii. W 2017 roku poprowadził młodzieżówkę w finałach Mistrzostw Europy U-21, których Polska była gospodarzem.

Już wcześniej poznaliśmy nazwiska trenerów reprezentacji Polski do lat 19 i 16. Tą pierwszą poprowadzi znany i ceniony z pracy między innymi w Górniku Zabrze Marcin Brosz, tą młodszą Marcin Włodarski.

Źródło: Meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x