Marcin Brosz trenerem reprezentacji Polski… U-19! Zapadły też inne decyzje

Kibice i dziennikarze oczekiwali, że po środowych obradach Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej poznamy nazwisko nowego selekcjonera seniorskiej reprezentacji naszego kraju. Do tego jednak nie doszło. Póki co powołano jedynie nowych szkoleniowców drużyn narodowych do lat dziewiętnastu i szesnastu. Pierwszą z nich obejmie, ceniony między innymi za pracę w Górniku Zabrze, Marcin Brosz. Wiemy też, gdzie Biało-Czerwoni zagrają w finale baraży, jeśli się do nich zakwalifikują.

Marcin Brosz trenerem reprezentacji Polski… U-19! (Fot.: PZPN/Twitter)

PZPN nie wybrał w środę nowego selekcjonera

Przypominamy, że włodarze polskiej federacji muszą szukać nowego szkoleniowca dla naszej najważniejszej reprezentacji po tym jak Portugalczyk Paulo Sousa zdecydował się na podjęcie pracy w brazylijskim Clube de Regatas do Flamengo z Rio de Janeiro. PZPN nie miał wyjścia i musiał rozwiązać z nim umowę. Jak to wyglądało w szczegółach?

Poszukiwania następcy trwają więc od trzech tygodni i wydawało się, że dobiegną końca właśnie dziś, a nowym-starym selekcjonerem Biało-Czerwonych zostanie Adam Nawałka, który poprowadził polskich piłkarzy do ćwierćfinału EURO 2016, gdzie po karnych przegraliśmy z późniejszym triumfatorem czempionatu, Portugalią.

Jednak na krótkiej konferencji po spotkaniu Zarządu PZPN, Jakub Kwiatkowski zdradził, że temat ten w ogóle nie stanął na środowym posiedzeniu i zaapelował o cierpliwość, dodając, że cały czas rozpatrywanych jest trzech kandydatów.

Finał baraży na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Natomiast wiemy już na pewno, że ewentualny finał baraży, który zaplanowano na 29 marca, rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim w Chorzowie! Najpierw trzech jednak pokonać drużynę narodową Rosji i to na wyjeździe. Jeśli natomiast Polacy nie pokonają Rosji, zmierzą się w Chorzowie w meczu towarzyskim z przegranym barażu Szwecja – Czechy.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął już także decyzję o lokalizacji czerwcowych meczów biało-czerwonych w Lidze Narodów. 3 czerwca Polacy zmierzą się na Stadionie Wrocław z Walią. 13 czerwca zagrają zaś z Belgią w domu reprezentacji Polski – na PGE Narodowym.

PZPN: Marcin Brosz trenerem reprezentacji U-19

Ponadto poinformowano, że Polski Związek Piłki Nożnej powierzył kadrę do lat 19 Marcinowi Broszowi, który przez pięć ostatnich sezonów pracował w Górniku Zabrze. Szkoleniowiec ze Śląska słynął z pracy z młodzieżą, więc jego wybór wydaje się naturalny. Drużynę do lat 16 obejmie z kolei Marcin Włodarski.

Marcin Brosz swoją pracę w federaci rozpocznie z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku.

„Karierę trenerską rozpoczął w Polonii Bytom, z którą awansował do ówczesnej drugiej ligi. W kolejnych latach prowadził Koszarawę Żywiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała, a po raz pierwszy na ławce trenerskiej w ekstraklasie pojawił się jako szkoleniowiec Odry Wodzisław Śląski. W latach 2010-2014 prowadził Piast Gliwice, z którym awansował do ekstraklasy. Kolejnym przystankiem w jego karierze była Korona Kielce, a w 2016 roku przejął stery w Górniku Zabrze. Był to kolejny klub, z którym zaliczył awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy, a ponadto zdołał zakwalifikować się do europejskich pucharów. Zasłynął również z wprowadzania wielu młodych zawodników na poziom piłki profesjonalnej. 27 maja 2021 roku odszedł z Górnika.” – przypomina sylwetkę trenera PZPN.

Przypominamy, że Marcin Brosz jest absolwentem Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej z najwyższymi możliwymi uprawnieniami szkoleniowymi, posiada licencję UEFA Pro.

5 / 5. Ocen: 3

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X