Czesław Michniewicz skompletował sztab reprezentacji Polski!

Od oficjalnej prezentacji Czesława Michniewicza w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski minęły niespełna dwa tygodnie. Ten czas upłynął nowemu trenerowi Biało-Czerwonych na spotkaniach z kadrowiczami oraz na kompletowaniu sztabu szkoleniowego. Ten drugi proces właśnie dobiegł końca.

Czesław Michniewicz skompletował sztab reprezentacji Polski!

PZPN: Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski

W środę 9 lutego 2022 roku Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalnie zatwierdził nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski, który został zaproponowany przez selekcjonera Czesława Michniewicza. Kto będzie przygotowywał naszych zawodników do barażowego spotkania z Rosją?

„Już na pierwszej konferencji prasowej zapowiadałem, że oprę się w większości na współpracownikach z poprzedniej reprezentacji U-21, których znam doskonale. Sztab medyczny i administracyjny drużyny narodowej pozostanie bez zmian. To doświadczone i kompetentne osoby, z którymi również już współpracowałem w federacji.” – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz będzie miał w swoim sztabie trzech asystentów. Mirosław Kalita i Kamil Potrykus to jego współpracownicy z młodzieżówki. Hubert Małowiejski jest natomiast wieloletnim szefem banku informacji u kolejnych selekcjonerów, więc nie dziwi, że akurat w tym przypadku mówimy o kontynuacji.

Do drużyny narodowej po latach przerwy wraca trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk, który wychował między innymi Łukasza Fabiańskiego, który już zakończył swoją reprezentacyjną karierę. W przygotowaniu golkiperów będzie pomagał mu Tomasz Muchiński.

Za przygotowanie fizyczne odpowiadać będą Grzegorz Witt i Karol Bortnik. Ponadto Robert Musiałek zajmie się analizą wideo, a Jakub Rejmoniak filmowaniem zajęć. Sztab uzupełnią między innymi fizjoterapeuci. Pozostają też dotychczasowy lekarz kadry Jacek Jaroszewski czy Jakub Kwiatkowski, rzecz i team menager ds. sportowych.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1491374589934456834

Na pierwsze powołania zawodników przez Czesława Michniewicza będziemy musieli jeszcze poczekać. Choć trzeba pamiętać, że już podczas pierwszej konferencji prasowej nowy selekcjoner uchylił rąbka tajemnicy, przywołując kilka konkretnych nazwisk graczy przede wszystkim młodego pokolenia. Po wizycie u Roberta Lewandowskiego i we Włoszech, w najbliższym czasie szkoleniowiec zamierza się spotkać z zawodnikami występującymi w Anglii.

Przypominamy, że spotkanie pierwszej rundy baraży o awans do Mistrzostw Świata Katar 2022, w którym Polska 24 marca o godzinie 18:00 zagra z Rosją, z powodu niestabilnej sytuacji epidemicznej odbędzie się w Moskwie na Stadionie Dinama im. Lwa Jaszyna. O zmianę lokalizacji meczu poprosiła rosyjska federacja. Pierwotnie spotkanie miało być rozegrane na Łużnikach.

Źródło: BetOnline.net.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x