Łukasz Wiśniewski nowym środkowym PGE Skry Bełchatów!

W czwartek 13 lipca bełchatowski klub poinformował o zakontraktowaniu środkowego Łukasza Wiśniewskiego, który będzie reprezentował PGE Skrę w sezonie 2023/2024. To zawodnik, który na przestrzeni piętnastu lat na zawodowych parkietach sięgał po liczne ligowe oraz reprezentacyjne trofea. Można więc powiedzieć, że trwa mistrzowska ofensywa Żółto-Czarnych na rynku transferowym, ale do skompletowania pełnej kadry brakuje wciąż wielu nowych graczy.

PGE Skra Bełchatów pozyskała mistrza Polski! (Fot.: PGE Skra Bełchatów)

PGE Skra Bełchatów: Łukasz Wiśniewski nowym środkowym

Łukasz Wiśniewski to nie tylko doświadczony ligowiec, ale także wielokrotny reprezentant Polski. W kadrze narodowej zadebiutował w 2010 roku podczas meczu towarzyskiego z reprezentacją Francji i od tego czasu rozegrał 49 meczów z orzełkiem na piersi. „Wiśnia” wraz z drużyną narodową wygrał Ligę Światową w 2012 roku, srebro Pucharu Świata w 2011 roku oraz Memoriał Hubert Jerzego Wagnera w 2013 i 2017. Choć od ostatnich występów w reprezentacji minęło już kilka lat, to Wiśniewski wciąż zaliczany jest do ścisłej czołówki polskich środkowych, więc nikogo nie dziwi, że PGE Skra w wyścigu o jego podpis musiała pokonać kilka uznanych marek.

Przypominamy, że Łukasz Wiśniewski jest wychowankiem klubu UKS „Serbinów” z Białej Podlaskiej oraz absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. 34-letni środkowy z Włodawy seniorską karierę rozpoczął w drużynie AZS-u Częstochowy, z którą w 2012 zdobył Puchar Challenge. Po czterech latach spędzonych w Częstochowie podpisał kontrakt z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. To właśnie w tym klubie Wiśniewski spędził kolejne osiem sezonów i zdobywał najważniejsze trofea. Wraz z zespołem z Kędzierzyna wywalczył cztery Puchary Polski, trzy mistrzostwa i wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. W czasie gry w Zaksie Wiśniewski aż czterokrotnie został wybrany najlepszym blokującym Pucharu Polski (2013, 2014, 2017, 2018), a w 2016 został nagrodzony jako najlepszy zagrywający Pucharu Polski.

Czytaj też: Kiedy grają polskie siatkarki w półfinale Ligi Narodów?

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

W sezonie 2020/2021 środkowy reprezentował drużynę Jastrzębskiego Węgla, z którą sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i jedno z najcenniejszych siatkarskich trofeów – srebrny medal Ligi Mistrzów 2023. Wiśniewski spędził na plusligowych parkietach 15 sezonów, rozgrywając przy tym 374 spotkania.

„Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym, co nas czeka w nowym sezonie. Liczę na to, że stworzymy monolit i damy wiele powodów do radości naszym kibicom, a wielu drużynom z czuba tabeli popsujemy sporo krwi. Cieszę się też na współpracę z trenerem Gardinim, z którym zdobyłem dwa tytuły Mistrza Polski w dwóch różnych klubach. Oczywiście jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, ale drużyna PGE Skry Bełchatów ma wszelkie możliwości, aby wrócić w przyszłości do walki o najwyższe trofea” – powiedział najnowszy nabytek PGE Skry Bełchatów.

100 PLN na konto główne za obronę tytułu Zmarzlika!
100 PLN na konto główne za obronę tytułu Zmarzlika!

Już wcześniej PGE Skra Bełchatów poinformowała o przedłużeniu kontraktów z trenerem Andreą Gardinim i rozgrywającym Grzegorzem Łomaczem. Ponadto zakontraktowano przyjmującego Mateusza Mikę i francuskiego libero Benjamina Dieza oraz atakującego Dawida Konarskiego. Kompletną kadrę bełchatowskiej ekipy na sezon 2023/24 powinniśmy poznać do końca lipca, jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego. 

Źródło: PGE Skra Bełchatów/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X