Mateusz Mika przyjmującym PGE Skry Bełchatów!

Mistrz świata z 2014 roku został nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów! Utytułowany przyjmujący związał się z klubem umową obowiązującą do końca sezonu 2023/24. To pierwszy transfer do klubu z województwa łódzkiego przed startującymi w październiku rozgrywkami PlusLigi.

Gdzie zagra Mateusz Mika w sezonie 2023/24? (Fot.: @_SkraBelchatow_ on Twitter)

PlusLiga: Mistrz świata zagra w Bełchatowie

32-letni dziś przyjmujący swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w drużynie Hejnału Kęty, skąd trafił do zespołu SMS PZPS Spała, w którym trenowały największe talenty. W 2009 roku Mika podpisał zawodowy kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, a w swojej dotychczasowej karierze reprezentował również barwy Trefla Gdańsk, Montpellier UC oraz AZS-u Olsztyn. Sezon 2022/2023 Mateusz Mika spędził w tureckiej ekstraklasie, gdzie zbierał świetne recenzje za grę w Türşad. W sezonie 2023/24 „Mikuś” zasili szeregi dziewięciokrotnych mistrzów Polski z Bełchatowa.

Doświadczony przyjmujący ma w swoim dorobku mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012 z Asseco Resovii Rzeszów oraz dwa Puchary Polski i Superpuchar Polski w barwach Trefla Gdańsk. W 2015 roku został wybranym MVP Pucharu Polski oraz MVP Superpucharu Polski, a w 2018 odebrał nagrodę dla najlepszego przyjmującego zmagań o krajowy puchar. Mika spędził aż dwanaście sezonów na plusligowych parkietach, w których uzbierał łącznie aż 280 meczów.

Czytaj też: Kiedy grają polscy siatkarze w Lidze Narodów 2023?

Najnowszy nabytek bełchatowian to również wielokrotny reprezentant naszego kraju. W biało-czerwonych barwach rozegrał 91 spotkań. Pierwsze powołanie do kadry narodowej otrzymał w 2010 roku od trenera Daniela Castellaniego. W 2014 roku z reprezentacją Polski sięgnął po mistrzostwo świata. jego kolekcji jest też brązowy medal Mistrzostw Europy 2011 oraz brązowy medal Pucharu Świata 2015.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Pomimo kapitalnych warunków fizycznych (207 cm wzrostu), Mateusz Mika dysponuje całkiem niezłym przyjęciem. Jego mocną stroną jest też technika, którą często wykorzystuje w ataku, wybierając nieoczywiste kierunki lub obijając blok. Przez lata jego zmorą były różne problemy zdrowotne, więc na początku przygody z PGE Skrą wypada mu życzyć zdrowie, bo jeśli jego nie zabraknie, to „Mikuś” powinien okazać się solidnym wzmocnieniem Żółto-Czarnych.

Wcześniej bełchatowski klub poinformował, że trenerem PGE Skry w sezonie 2023/2024 będzie Włoch Andrea Gardini, a za rozegranie odpowiadał będzie Grzegorz Łomacz, dla którego będzie to już siódmy rok w naszym mieście. Kolejne nazwiska pojawią się wkrótce. To kwestia najbliższych godzin i dni.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Źródło: PGE Skra Bełchatów/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X