Będzie siódmy sezon Grzegorza Łomacza w PGE Skrze Bełchatów!

Rozgrywający Grzegorz Łomacz będzie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów w sezonie 2023/2024. Tym samym mistrz świata z 2018 roku rozegra swój siódmy sezon w bełchatowskim klubie. Jest to pierwszy potwierdzony oficjalnie transfer Żółto-Czarnych podczas tegorocznego okna transferowego, które pomału zmierza do końca!

Grzegorz Łomacz zostaje w PGE Skrze Bełchatów! (Fot.: @_SkraBelchatow_ on Twitter)

PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz zostaje na kolejny sezon

Przypominamy, że pochodzący z Ostrołęki Grzegorz Łomacz związany jest z PGE Skrą od sezonu 2017/2018. W swoim premierowym sezonie w klubie z województwa łódzkiego wywalczył Superpuchar Polski oraz mistrzostwo kraju. W kolejnym sezonie rozgrywający Żółto-Czarnych i reprezentacji Polski wraz z klubowymi kolegami zdobył Superpuchar Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów CEV. 

Łącznie aktualny kapitan bełchatowskiej drużyny rozegrał w żółto-czarnych barwach aż 182 ligowe spotkania. Osiemnaście z nich spuentował nie tylko wygraną, ale też statuetką dla najlepszego zawodnika meczu (MVP), co w przypadku rozgrywających nie zdarza się często.

„Nie ukrywam, że w Bełchatowie ja i moja rodzina czujemy się bardzo dobrze. W nadchodzącym sezonie życzyłbym zarówno sobie, jak i całej drużynie przede wszystkim więcej spokoju i stabilności. Wiem, że zbudowany zespół ma w sobie jakość i doświadczenie, które pozwoli nam walczyć o zwycięstwo w każdym meczu” – powiedział rozgrywający PGE Skry Grzegorz Łomacz.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Grzegorz Łomacz może pochwalić się również bogatym doświadczeniem międzynarodowym. Swój pierwszy mecz z orzełkiem na piersi rozegrał 13 września 2009 roku przeciwko Brazylii. Od tego czasu uzbierał na swoim koncie pokaźną liczbę reprezentacyjnych sukcesów, na czele ze złotym medalem mistrzostw świata z 2018 roku oraz wicemistrzostwem świata z 2022 roku. Łomacz może pochwalić się również medalami Pucharu Świata, Ligi Narodów oraz mistrzostw Starego Kontynetu.

Rozgrywający reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokio, Ma też spore szanse zagrać w Paryżu, bo Nikola Grbić wciąż widzi go w kadrze. W bieżącym sezonie „Gregor” wystąpił już w kilku meczach towarzyskich oraz w spotkaniach Ligi Narodów 2023. Przed Biało-Czerwonymi w tegorocznym sezonie jeszcze szereg ważnych imprez, w których Łomacz będzie mógł wspomóc młodszych kolegów. Tą najważniejszą będą oczywiście kwalifikacje olimpijskie.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Źródło: PGE Skra Bełchatów/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X