Królowie skoku wzwyż na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej 2023!

Diamentowa Liga 2023 zbliża się wielkimi krokami, a pierwszy mityng odbędzie się już na początku maja. Do zaplanowanego na drugą połowę lipca Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej pozostało jeszcze sporo czasu, ale dziś poznaliśmy kolejne gwiazdy polskiego mityngu Wanda Diamond League. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie pojawią się skoczkowie wzwyż Gianmarco Tamberi i Mutaz Essa Barshim, którzy w Tokio skradli serca kibiców.

Światowe gwiazdy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej! (Fot.: memorialkamili.pl/Twitter)

Mistrzowie olimpijscy wystąpią w lipcu na Stadionie Śląskim

W poniedziałek 17 kwietnia organizatorzy polskiej odsłony Diamentowej Ligi odsłonili kolejne nazwiska gwiazd, które uświetnią tegoroczną edycję Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Mowa o dwóch mistrzach olimpijskich, którzy wspólnie stanęli na najwyższym stopniu podium podczas igrzysk w Tokio. To Gianmarco Tamberi i Mutaz Essa Barshim.

Razem mają aż 25 medali najważniejszych międzynarodowych imprez. Barshim, który w treningach przeskakiwał poprzeczkę wieszaną powyżej rekordu świata (2,45 metra), zdobywał medale olimpijskie na trzech ostatnich igrzyskach. W konkurencji, której czołówka zmienia się dość często, a żywotność liderów jest raczej ograniczona, to pomnikowe postacie. Do tego charyzmatyczne. W przypadku Katarczyka należy dodać, że to rzadki gość na mityngach. Od dłuższego czasu starannie dobiera występy, szykując się do głównych imprez sezonu. To pokazuje, co go interesuje: być jeszcze większą legendą, a przecież już zasługuje na takie miano – nie ukrywał Piotr Małachowski, dyrektor sportowy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Konkurs skoku wzwyż w takiej obsadzie jest pożądany przez fanów Królowej Sportu oraz organizatorów mityngów na wszystkich kontynentach, odkąd obaj na igrzyskach w Tokio wywalczyli złoty medal, godząc się na remisowy rezultat, czym zapisali się na kartach historii światowego sportu.

Wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd są m.in. Armand Duplantis, czyli rekordzista świata w skoku o tyczce czy najszybszy Europejczyk w biegu na 1500 m Jakob Ingebrigtsen.

Przypominamy, że sprzedaż biletów na Diamentową Ligę na Stadionie Śląskim już wystartowała i trwa na portalu internetowym eBilet.

Źródło: meczyki.org/MemorialKamili.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds