Duplantis ponownie na Śląskim! Konkurencje Diamentowej Ligi w Polsce ogłoszone

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w dniu 16 lipca 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, który przynajmniej do 2027 roku włącznie będzie jednym z mityngów Diamentowej Ligi! We wtorek dowiedzieliśmy się, że przed polską publicznością po raz kolejny zaprezentuje się Armand Duplantis, największa obecnie gwiazda światowej lekkoatletyki!

Skład reprezentacji Polski na MŚ w lekkoatletyce ogłoszony!

Armand Duplantis największą gwiazdą Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej 2023

Już na wstępie warto przypomnieć, że Memoriał Kamili Skolimowskiej, odbywający się na Śląsku dopiero od 2018 roku (w 2009 roku zainaugurowano go w Warszawie), wiosną bieżącego roku jako pierwszy mityng lekkoatletyczny w Polsce z powodzeniem zapukał do drzwi Diamentowej Ligi. Doszło do tego w niecodziennych okolicznościach i niejako w trybie last minute, bo po krótkich negocjacjach Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zajął w lekkoatletycznym kalendarzu miejsce zawodów, które miały odbyć się w Chinach, ale nie doszły do skutku z powodu COVID-19. Dokładnie w dniu 6 sierpnia – pomimo mocno niesprzyjającej, bo deszczowej pogody – na trybunach śląskiego giganta zasiadło blisko 30 tysięcy kibiców, a zawody transmitowane były praktycznie na cały świat, bo można było je śledzić dokładnie w 155 państwach.

Po wysoko ocenionym przez kibiców i władze Diamentowej Ligi teście, stało się jasne, że „Kama” zasłużyła na to, żeby stać się częścią najbardziej prestiżowego cyklu na lata i tak się tez stało. To oznacza, że w kolejnych latach polscy fani lekkoatletyki będą mieli na wyciągnięcie ręki największe globalne gwiazdy dyscypliny, na czele z mistrzami olimpijskimi i rekordzistami świata! We wtorek 13 grudnia organizatorzy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej potwierdzili pierwszą z nich – Armanda Duplantisa – absolutnie najwybitniejszego tyczkarza współczesnej lekkoatletyki, który kilka dni temu w Monako odebrał statuetkę dla najlepszego lekkoatlety na świecie mijającego sezonu.

To rekordzista świata (6,21 metra), który poprawia ten rezultat co centymetr od poziomu 6,17 m. Wszystko, co robi na skoczniach, odbywa się z taką lekkością, że czaruje widownię. Nas rok temu też zaczarował. Na tyle, że to od Szweda zaczęliśmy kontraktowanie gwiazd na przyszłoroczne zawody. Nasz wybitny przed laty dyskobol przypomina, że popularny „Mondo” sam otworzył furtkę do swojego powrotu na Śląsk. Gdy w sierpniu przyjechał do nas pierwszy raz w karierze, żałował, że przed tak okazałą widownią nie zdołał po raz kolejny poprawić rekordu świata. Mimo chłodu i deszczu pobił rekord mityngu z wynikiem 6,10 metra – cieszy się Piotr Małachowski, dyrektor sportowy memoriału „Kamy”.

Sam zawodnik po debiucie na Stadionie Śląskim w Chorzowie podkreślał, że bardzo mu się w Polsce podobało i że z chęcią powróci w przyszłości. Dziś wiemy już na pewno, że słowa dotrzymał przy pierwszej okazji.

Jego motywują kolejne bariery, kolejne granice. To najbardziej pożądana obecnie postać w całej Królowej Sportu. Nie tylko z uwagi na wyniki, ale również, że jego management starannie wybiera mityngi, w których się zaprezentuje. Startuje rzadko. Ale kiedy już przyjeżdża, zawsze jest gotowy na pisanie historii. Liczymy, że w przyszłym roku na Śląskim znowu pofrunie wysoko, mi osobiście marzy się rekord świata – mówi marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Nazwiska kolejnych sportowców poznamy w kolejnych dniach i tygodnia, ale można się spodziewać całej plejady medalistów igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata oraz czołówki polskich lekkoatletów. Na Stadionie Śląskim ponownie pojawią się m.in. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, Malwina Kopron, a także Ewa Swoboda, Maria Andrejczyk i Natalia Kaczmarek – absolutna elita kadry narodowej. Biegaczki będą zbierały punkty do diamentowego rankingu, w przypadku młociarzy – znajdujących się poza oficjalnym programem ligi – organizatorzy ponownie obiecali, że zapewnią im te same warunki finansowe. To element hołdu dla zmarłej przedwcześnie młociarki, która jest patronką mityngu.

Diamentowa Liga 2023: Sprzedaż biletów na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Sprzedaż biletów na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej za pośrednictwem portalu eBilet.pl wystartowała już w czwartek 8 grudnia. Najtańsze bilety można zakupić już w cenie 10 złotych. Te w najlepszych miejscach trybun, m.in. przy linii mety, będą dostępne za 89 zł. Ale tylko w pierwszych tygodniach sprzedaży. Promocyjna cena dotyczy bowiem limitowanej liczby wejściówek.

CZYTAJ TEŻ: Wiemy, kto pokaże Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2023!

Śląski gigant został podzielony na cztery kategorie cenowe, a także sektor biznes oferujący w cenie biletu dostęp do cateringu. W ofercie znajduje się również pakiet 3+1 (czyli 4 bilety w cenie 3). Początek memoriału zaplanowano na 14:00, program główny ruszy dwie godziny później.

Źródło: betonline.net.pl/MemorialKamili.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x