Wiemy, kto pokaże Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2023!

Choć wszyscy jeszcze żyjemy FIFA Mistrzostwami Świata Katar 2022, to bieżący rok kalendarzowy wielkimi krokami zmierza do końca. W kolejnym jedną z największym imprez sportowych będą Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które zagoszczą w Budapeszcie. Wiemy już, która stacja telewizyjna pokaże tę imprezę w Polsce… i nie tylko!

Warner Bros. Discovery z prawami do lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2023 roku

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, to Warner Bros. Discovery nabyło prawa do transmisji najbliższych mistrzostw świata w lekkoatletyce na 45. rynkach na Starym Kontynencie, w tym w Polsce! Najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenie 2023 roku odbędzie się w dniach 19-27 sierpnia w Budapeszcie i będzie pokazywane w całości właśnie na antenach wskazanej grupy medialnej, która posiada również między innymi prawa do pokazywania Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Bardzo się cieszę, że widzowie Eurosportu i Playera będą mogli oglądać mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które zawsze dostarczają nam wielu emocji. Na rok przed igrzyskami w Paryżu gwiazdy lekkoatletki staną do walki o medale, a my jako nadawca transmitujący obie imprezy, będziemy mieli okazję sprawdzić swoją formę i przygotowanie do najważniejszego sportowego wydarzenia czterolecia – powiedziała Dorota Żurkowska, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

Warto podkreślić, że na mocy porozumienia zawartego z World Athletics i Eurovision Sport, Warner Bros. Discovery nabyło niewyłączne prawa do transmisji mistrzostw świata w lekkoatletyce Budapeszt 2023. Rywalizacja o medale podczas najważniejszej lekkoatletycznej imprezy roku transmitowana będzie na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze. Będzie to znakomite wprowadzenie do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, które zawładną ramówkami Eurosportu oraz Playerem latem 2024 roku.

Bardzo się cieszę, że mogę powitać Warner Bros. Discovery w gronie partnerów transmitujących mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Eurosport ma ogromne doświadczenie i wspaniałe tradycje pokazywania lekkoatletyki i jestem przekonany, że nawiązanie umowy z Warner Bros. Discovery zostanie świetnie przyjęte przez fanów w Europie. Zyskają oni jeszcze więcej możliwości oglądania każdego momentu mistrzostw świata w Budapeszcie. Nie mam wątpliwości, że dzięki temu porozumieniu uda nam się spełnić strategiczny cel, jakim jest zwiększanie popularności sportu – powiedział Sebastian Coe, prezydent World Athletics.

Podczas czempionatu w Budapeszcie można spodziewać się występów największych gwiazdy światowej lekkoatletyki, w tym skoczka o tyczce Armand Duplantis, który został ostatnio wybrany najlepszym lekkoatletą mijającego roku. Tradycyjnie już medale powalczą również reprezentanci Polski – oby również już zdrowa Anita Włodarczyk – którzy w amerykańskim Eugene wywalczyli w 2022 roku cztery medale:

  • Złoto – Paweł Fajdek (rzut młotem)
  • Srebro – Wojciech Nowicki (rzut młotem)
  • Srebro – Katarzyna Zdziebło (chód 20 km)
  • Srebro – Katarzyna Zdziebło (chód 50 km).

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Budapeszt 2023 transmitowane będą w Eurosport 1 i Eurosport 2, które są głównymi kanałami sportowymi grupy Warner Bros. Discovery w Polsce. Transmisje dostępne będą również w Internecie za pośrednictwem Eurosport Extra w Playerze, platformie dającej pełny dostęp również do kanałów telewizyjnych, ale też dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych.

UWAGA MUNDIAL 2022! Sprawdź nasze typy na MŚ 2022 od legendarnych typerów. Nie wiesz, gdzie grać zakłady? Sprawdź ofertę i bonusy na Mundial 2022, jakie oferują popularni i legalni w Polsce bukmacherzy na Mundial!

Źródło: betonline.net.pl/Warner Bros. Discovery (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button