Wystartował sezon sportów zimowych! Kiedy pierwsze konkursy skoków narciarskich?

W miniony weekend odbyły się pierwsze zawody Pucharu Świata 2022/23 w narciarstwie alpejskimi. Zawody te można potraktować jako oficjalną inaugurację sezonu sportów zimowych. Kiedy do rywalizacji przystąpią skoczkowie narciarscy i w której telewizji będzie można śledzić ich zmagania?

Wystartował sezon sportów zimowych! Kiedy pierwsze konkursy skoków narciarskich?

Kalendarz Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich

Zanim przejdziemy do kalendarza imprez, warto przypomnieć, że wbrew spekulacjom medialnym, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przedłużyła do końca sezonu 2022/23 wykluczenie rosyjskich i białoruskich sportowców z wszelkich zawodów pod jej egidą. To oczywiście efekt lutowej inwazji na Ukrainę.

„Rada FIS postanowiła, z należytym uwzględnieniem uczciwości zawodów FIS i dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, kontynuować swoją politykę zabraniającą rosyjskim i białoruskim zespołom oraz sportowcom udziału we wszystkich zawodach FIS” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Tym samym wiemy już na pewno, że Rosjan i Białorusinów zabraknie również w Wiśle, gdzie w pierwszy weekend listopada odbędą się pierwsze zawody sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Konkursy Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w dniach 5-6 listopada na skoczni imienia Adama Małysza, gdzie zaplanowano zmagania indywidualne. Na skład reprezentacji Polki będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ale ogłosili go już Japończycy.

BukmacherBonusyKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Polscy fani sportów zimowych najlepszych skoczków globu będą mogli podziwiać również na początku przyszłego roku. Puchar Świata w Zakopanem zaplanowano na 14-15 styczna 2023. Pierwszego dnia odbędzie się konkurs drużynowy, drugiego indywidualny.

Sezon Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich zwieńczą tradycyjnie zawody na mamucie w Planicy, które zaplanowano na przełom marca i kwietnia. W kalendarzu zaplanowano łącznie siedem konkursów lotów narciarskich.

Kiedy Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich?

W powyższym kalendarzu Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich znajduje się również ramowy terminarz najważniejszej imprezy nadchodzącego sezonu, czyli FIS Mistrzostw Świata 2023 w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w dniach 21 lutego – 6 marca w słoweńskiej Planicy. Kiedy dokładnie będziemy emocjonować się zmaganiami skoczków narciarskich?

 • 24.02.2023 MŚ Planica 2023 HS102 Kwalifikacje (Piątek, godzina 17:45)
 • 25.02.2023 MŚ Planica 2023 HS102 Indywidualny (Sobota, godzina 17:00)
 • 26.02.2023 MŚ Planica 2023 HS102 Mikst (Niedziela, godzina 17:00)
 • 02.03.2023 MŚ Planica 2023 HS138 Kwalifikacje (Czwartek, godzina 17:30)
 • 03.03.2023 MŚ Planica 2023 HS138 Indywidualny (Piątek, godzina 17:30)
 • 04.03.2023 MŚ Planica 2023 HS138 Drużynowy (Sobota, godzina 16:30)
Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

Dobra informacja dla fanów sportów zimowych jest taka, że podczas sezonu 2022/23 będą mogli liczyć na mnóstwo transmisji telewizyjnych! Która telewizja zaplanowała największą liczbę transmisji z rywalizacji w sportach zimowych?

TVN Warner Bros. Discovery pokaże Puchar Świata w skokach

Od kilku dni wiemy, że zdecydowanie najszerszą ofertę sportów zimowych w Polsce, czyli ponad 1100 godzin transmisji z ponad 500 wydarzeń w ramach Pucharu Świata i imprez mistrzowskich, znajdziemy na kanałach i platformach TVN Warner Bros. Discovery. Dzięki nim sportowa zima zapowiada się niesamowicie ekscytująco!

Od końca października aż do początku kwietnia widzowie tej grupy medialnej będą mogli emocjonować się rywalizacją w Pucharach Świata w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie i skokach narciarskich, a także w Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Przed nami ponad pięć miesięcy wypełnionych transmisjami z aren zimowych. Będziemy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego – na stokach, skoczniach, lodowiskach i trasach biegowych. Sporty zimowe zawładną nie tylko ramówkami Eurosportu 1 i Eurosportu 2. W TVN pokażemy skoki narciarskie, a w Metrze biegi – zarówno w ramach Pucharu Świata, jak i w trakcie mistrzostw świata. Wszystkie transmisje telewizyjne, a także szereg dodatkowych relacji i treści dostępne będą na żywo, na żądanie i bez reklam w Eurosporcie Extra w Playerze – powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce i członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery.

Warto podkreślić, że relacjom z konkursów skoków narciarskich towarzyszyć będą osobne studia w TVN i Eurosporcie 1. W przypadku najważniejszych zawodów studia będą realizowane na miejscu wydarzenia. Podczas wszystkich konkursów sytuację spod skoczni relacjonować będą reporterzy TVN Warner Bros. Discovery. W trakcie relacji wykorzystywane będą nowoczesne technologie, które pozwolą na „teleportację” gwiazd sportu i ekspertów do studia.

KOD PROMOCYJNY: KODBET

BETCLIC CASHBACK 200 PLN

Punktami kulminacyjnymi sezonu będą imprezy rangi mistrzowskiej: mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w Courchevel, mistrzostwa świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w Bakuriani oraz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Mamy nadzieję, że Biało-Czerwoni zdołają przywieźć z nich medale.

Bilety na Puchar Świata w skokach narciarskich Wisła 2022

Do konkursów Pucharu Świata 2022/23 na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince pozostały mniej niż dwa tygodnie. Wobec tego trudno się dziwić, że rośnie liczba zapytań o bilety na to wydarzenie. Ich sprzedaż wystartowała jakiś czas temu, ale wejściówki są wciąż do nabycia.

Bilet wstępu na piątkowe kwalifikacje PŚ Wisła 2022 (4 listopada) można nabyć za 90 złotych. Wejściówki na konkursy indywidualne, zaplanowane na weekend 5-6 listopada, kosztują 139 złotych.

Źródło: blogbukmacherski.pl/TVN Warner Bros. Discovery (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 5

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x