Diamentowa Liga zagości w Polsce na lata! Już w czwartek rusza sprzedaż biletów

Światowe media sportowe „grzeją” głównie tematy związane z katarskim mundialem, ale news dnia w Polsce dotyczy zupełnie innej dyscypliny. Walne Zgromadzenie Diamentowej Ligi, organizatora najbardziej prestiżowych zawodów w świecie lekkoatletyki, podjęło decyzję, że Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej od przyszłego roku na stałe wejdzie w skład cyklu! Najbliższy mityng Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się 16 lipca 2023 roku, ale sprzedaż biletów rusza już jutro.

Diamentowa Liga zagości w Polsce na lata! Już w czwartek rusza sprzedaż biletów [Fot.: MemorialKamili.pl/materiały prasowe]

Memoriał Kamili Skolimowskej na stałe w Diamentowej Lidze

Na wstępie warto przypomnieć, że Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, odbywający się na Śląsku dopiero od 2018 roku (w 2009 roku zainaugurowano go w Warszawie), wiosną bieżącego roku jako pierwszy mityng lekkoatletyczny w Polsce z powodzeniem zapukał do drzwi Diamentowej Ligi. Doszło do tego w niecodziennych okolicznościach i niejako w trybie last minute, bo po krótkich negocjacjach Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zajął w kalendarzu miejsce zawodów, które miały odbyć się w Chinach, ale nie doszły do skutku z powodu COVID-19. Dokładnie w dniu 6 sierpnia – pomimo mocno niesprzyjającej, bo deszczowej pogody – na trybunach śląskiego giganta zasiadło blisko 30 tysięcy kibiców, a zawody transmitowane były praktycznie na cały świat, bo można było je śledzić dokładnie w 155 państwach.

Specjalny system punktacji, który opracowała World Athletics, wyliczył, że w 2022 roku okazaliśmy się szóstym najlepszym mityngiem na świecie. Będąc de facto kopciuszkiem i wydarzeniem testowym, wyprzedziliśmy większość tych znakomitych i dysponujących ogromnymi budżetami mityngów: Sztokholm, Rzym, Oslo, Rabat czy Birmingham. Zebraliśmy wysokie oceny od Diamentowej Ligi. Za kulisami włodarze dali nam do zrozumienia, że stworzyliśmy znakomity produkt. I to samo podkreślali zawodnicy, którzy dobrze się u nas czuli. Informacje o memoriale w polskich mediach przewinęły się w sumie 7134 razy, a badania wykazały, że ekwiwalent reklamowy Silesia Memoriału „Kamy” był wart prawie 60 milionów złotych. Jest dumny, bo podobnie jak cały zespół miał po wszystkim poczucie, że w trudnej sytuacji Śląsk zdał egzamin dojrzałości – wylicza jednym tchem Piotr Małachowski, przed laty czterokrotny zwycięzca Diamentowej Ligi, a obecnie dyrektor sportowy polskiego przystanku cyklu (cytat za memorialkamili.pl).

Jak przypominają organizatorzy zawodów na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w minionym roku polscy kibice mogli podziwiać z wysokości trybun dziesiątki medalistów igrzysk olimpijskich czy też mistrzostw świata, którzy osiągali spektakularne wyniki:

  • Armand Duplantis skoczył o tyczce aż 6.10 metra;
  • Shelly-Ann Fraser-Pryce osiągnęła najszybszy wówczas czas sezonu na 100 m – 10.66 sekundy;
  • Femke Bol stoczyła na 400 metrów historyczny pojedynek z Natalią Kaczmarek, który obu przyniósł rezultaty poniżej 50 sekund.

Wobec tego trudno się dziwić, że zrobiono wszystko, żeby Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na stałe zagościł w kalendarzu Diamentowej Ligi. Misja ta właśnie zakończyła się pełnym sukcesem. Możemy więc mówić o sportowej informacji dnia w Polsce!

Jak do tego doszło? Podczas głosowania w Rzymie, 14 stałych członków Diamentowej Ligi oficjalnie potwierdziło, że następnego lata cykl zawita na Stadionie Śląskim już jako pełnoprawny członek elitarnego grona.

Mówiąc precyzyjnie, następnego lata i w kolejnych, bo umowa została podpisana na 5 lat! Śląskie umacnia swoją pozycję na sportowej mapie nie tylko Starego Kontynentu, ale całego świata. Idziemy za ciosem jako organizator wielkich wydarzeń. Jesteśmy doceniani za organizacyjny profesjonalizm, skuteczność i ambicję w osiąganiu wyznaczanych sobie celów. To również wielka promocja regionu, który stał się znaczącą i rozpoznawalną sportową marką – ogłasza Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

UWAGA MUNDIAL 2022! Sprawdź nasze typy na MŚ 2022 od legendarnych typerów. Nie wiesz, gdzie grać zakłady? Sprawdź ofertę i bonusy na Mundial 2022, jakie oferują popularni i legalni w Polsce bukmacherzy na Mundial!

Diamentowa Liga 2023: Rusza sprzedaż biletów na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Więcej informacji o obsadzie przyszłorocznego mityngu Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie poznamy już wkrótce. W błyskawicznym tempie wystartuje również sprzedaż biletów na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej za pośrednictwem portalu eBilet.pl. Jej początek zaplanowano na czwartek 8 grudnia.

Najtańsze bilety będzie można zakupić już w cenie 10 złotych. Te w najlepszych miejscach trybun, m.in. przy linii mety, będą dostępne za 89 zł. Ale tylko w pierwszych tygodniach sprzedaży. Promocyjna cena dotyczy bowiem limitowanej liczby wejściówek.

CZYTAJ TEŻ: Wiemy, kto pokaże Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2023!

Śląski gigant został podzielony na cztery kategorie cenowe, a także sektor biznes oferujący w cenie biletu dostęp do cateringu. W ofercie znajduje się również pakiet 3+1 (czyli 4 bilety w cenie 3).

Źródło: betonline.net.pl/MemorialKamili.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button