Iga Świątek potwornie zawstydzona przez dziennikarza

Lepszego początku Iga nie mogła sobie wyobrazić. Polka bez większych trudności pokonała w pierwszej rundzie zmagań US Open włoską tenisistkę Jasmine Paolini. Podczas pomeczowego wywiadu nasza reprezentantka została zawstydzona przez reportera, który nie szczędził jej komplementów.

Dziennikarz zawstydził Igę Świątek

Niezwyciężona Iga

To już czwarty raz, kiedy Polka bierze udział w US Open. Jej najlepszym wynikiem w Nowym Jorku jest IV runda z ubiegłego roku. W miniony wtorek jej rywalką była była Jasmine Paolini, która plasuje się dopiero na 56. lokacie w rankingu światowym. Warto nadmienić, że 26-latka ma polskie korzenie, płynnie posługuje się językiem polskim.

W pierwszym gemie Paolini radziła sobie zaskakująco dobrze. Jej dominacja trwała jednak krótko, ponieważ Iga szybko przejęła inicjatywę. Po chwili przewaga Raszynianki zaczęła wzrastać. Włoszka wróciła dopiero do gry w szóstym gemie. Świątek straciła wtedy podanie na rzecz swojej rywalki. Finalnie na nic się to zdało, ponieważ nasza tenisistka odpowiedziała przełamaniem powrotnym. 26-latka próbowała odwrócić losy tego starcia, jednak bezskutecznie. Polka była zbyt precyzyjna, co zaowocowało wygraniem pierwszej partii przez 21-latkę.

Drugiego seta Iga rozpoczęła z prawdziwym pazurem. Błyskawicznie wygrała pierwszego gema, a po chwili znów przełamała rywalkę. Trzeci gem był prawdziwym pokazem siły pierwszej rakiety świata, Paolini była bez szans. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:0.

Po spotkaniu Polka przystąpiła do pomeczowej rozmowy z reporterem, który mocno zawstydził naszą tenisistkę.

Każdy, kto spędził z tobą choć dwie sekundy, wie, że nie sposób cię nie pokochać. Zresztą wystarczy spojrzeć, jak wielu jest tutaj polskich fanów. Co znaczy dla ciebie gra tutaj, przy takiej widowni? – zapytał.

Uwierz mi, naprawdę łatwo jest mnie nie kochać. Spytaj mój sztab, gdy daję się im we znaki – powiedziała speszona Świątek, po czym odparła. – Cieszę się, czując takie wsparcie. Widzę tu polskie flagi i to zawsze mnie dodatkowo inspiruje i motywuje – stwierdziła.

Zobacz również:

Świątek jest ostatnią Polką w grze pojedynczej. W poniedziałek z turniejem pożegnała się Magdalena Fręch, a następnego ddnia odpadła Magda Linette.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x