Iga Świątek podjęła nagłą decyzję. Na liście następców Fissette'a potężne nazwiska i wielki powrót

Jarosław ZającJarosław Zając
24 marca 2026 22:27
Iga Świątek podjęła nagłą decyzję. Na liście następców Fissette'a potężne nazwiska i wielki powrót
Źródło: tennis365.com

Iga Świątek oficjalnie rozpoczęła poszukiwania nowego trenera po zakończeniu współpracy z Wimem Fissette. Decyzja zapadła po rozczarowujących występach na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej, gdzie Polka odpadła w ćwierćfinałach w Katarze i Indian Wells. Prawdziwym wstrząsem była jednak porażka w Miami z Magdą Linette. Był to pierwszy raz od 73 turniejów, kiedy sześciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa przegrała swój mecz otwarcia na tym poziomie rozgrywek.

Współpraca z Fissette trwała od października 2024 roku i przyniosła Świątek upragniony tytuł na Wimbledonie w 2025 roku. Mimo tego sukcesu, zawodniczka zdecydowała się na zmiany, dziękując Belgowi za wsparcie i cenne lekcje. Pozostała część sztabu Polki nie ulega zmianie, a sama tenisistka zapowiedziała, że ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca w odpowiednim czasie. Karuzela nazwisk ruszyła jednak natychmiast, a na giełdzie pojawiają się trenerzy z absolutnego topu światowego tenisa.

Hiszpański kierunek i sensacyjny powrót na horyzoncie

Głównym kandydatem ma być Francisco Roig, który przez lata współtworzył sukcesy Rafaela Nadala, a ostatnio prowadził Emmę Raducanu. Media wskazują również na Juana Carlosa Ferrero, byłego trenera Carlosa Alcaraza, który obecnie pozostaje bez zatrudnienia w tenisie. Ferrero kładzie duży nacisk na zdrowie psychiczne, co jest kluczowe dla Świątek. Pojawił się jednak problem, ponieważ Hiszpan poświęcił się obecnie pracy w golfu i nie wiadomo, czy zechce wrócić do cyklu WTA.

Niespodziewanie do gry wraca nazwisko Tomasza Wiktorowskiego. Choć od lipca 2025 roku prowadzi on Naomi Osakę, Japonka zasugerowała dłuższą przerwę od sportu lub nawet zakończenie kariery. To otwiera drogę do ponownego zjednoczenia sił, które wcześniej dało Polce trzy tytuły wielkoszlemowe i fotel liderki rankingu. Wśród opcji wymieniany jest także Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski w Billie Jean King Cup, którego kandydaturę publicznie poparł Piotr Woźniacki, ojciec Karoliny.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!