Hit transferowy w TAURON Lidze! Kolejna reprezentantka Polski w Radomiu

Do drużyny MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom na sezon 2023/2024 dołącza kolejna reprezentantka Polski! Mowa o podstawowej libero Biało-Czerwonych, Marii Stenzel, która przenosi się na Mazowsze z Polic.

TAURON Liga: Maria Stenzel zawodniczką Radomki! (Fot.: Radomka.com)

Maria Stenzel nową libero MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom

To bez wątpienia jeden z największych hitów transferowych przed sezonem 2023/24 w TAURON Lidze siatkarek. Marysia Stenzel to podstawowa reprezentantka Polski, która w dwóch ostatnich sezonach broniła barw polickiego potentata. Jej sprowadzenie do mazowieckiego klubu pokazuje, że Radomka chce się na poważnie włączyć do walki o medale mistrzostw Polski.

Zresztą nie kryją się z tym sami włodarze radomskiego klubu, którzy po fatalnym sezonie 2022/23 zamierzają dołączyć do krajowej czołówki w kolejnych rozgrywkach.

„Chcemy by Radomka walczyła z czołowymi klubami w Polsce o najwyższe cele. Niestety poprzedni sezon nie poszedł po naszej myśli. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie doświadczonej zawodniczki jaką jest Maria Stenzel. Marysia prezentuje wysokie umiejętności siatkarskie na boiskach ligowych, ale także międzynarodowych. Dowodem na to jest gra w Reprezentacji Polski kobiet w podstawowej szóstce oraz zdobyte w poprzednich latach mistrzostwa Polski. Mamy nadzieję, że Maria w nadchodzącym sezonie, swoją dobrą grą pomoże zespołowi osiągać dobre wyniki. Jest to dla mnie wielki zaszczyt i bardzo się cieszę, że mamy taką zawodniczkę w drużynie Radomki.”– powiedział Prezes MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom, Thomas Renard–Chardin.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Wiele wskazuje na to, że MOYA Radomka może zostać królową polowania podczas przedsezonowego okna transferowego. Już wcześniej klub poinformował o zakontraktowaniu atakującej Moniki Gałkowskiej oraz zatrudnieniu Stefano Micoliego w roli szkoleniowca.

Ponadto kontrakty przedłużyły Natalia Murek (przyjmująca), Krystyna Strasz (libero) i Kornelia Moskwa (środkowa). Lada dzień należy spodziewać się kolejnych wzmocnień. Mówi się między innymi o podstawowej przyjmującej reprezentacji Kanady, Hilary Howe, która we wczorajszym meczu Ligi Narodów 2023 przeciwko Serbii zdobyła aż 24 punkty.

Źródło: volley24.pl/MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X