Stefano Micoli poprowadzi zespół MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom!

Po nieudanym sezonie 2022/23 TAURON Ligi, w drużynie MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom trwa rewolucja. W czwartkowe popołudnie poinformowano, że zespół z Mazowsza w sezonie 2023/24 poprowadzi włoski szkoleniowiec Stefano Micoli!

Radomka przedstawiła nowego trenera! (Fot.: @ERadomka on Twitter)

MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom ma nowego trenera

Stefano Micoli, który na stanowisku zastąpił Błażeja Krzyształowicza, doświadczenie trenerskie doświadczenie zdobywał nie tylko w rodzimych rozgrywkach, ale też między innymi w lidze rumuńskiej oraz tureckiej. We włoskiej Serie A kobiet szkoleniowiec dwukrotnie sięgnął po scudetto (2005/2006 i 2016/2017). W Turcji dwukrotnie świętował superpuchar i puchar kraju oraz mistrzowski tytuł z drużyną Eczacıbaşı VitrA, w której był asystentem.

Z kolei prowadząc izraelską drużynę Maccabi XT Haifa w sezonie 2021/2022 zdobył mistrzostwo Izraela oraz puchar kraju, a w sezonie 2015/2016 z rumuńskim zespołem CSM Târgoviște, puchar i wicemistrzostwo kraju.

„Po zakończeniu ubiegłego sezonu musieliśmy coś zmienić, szukać nowych rozwiązań. Postanowiliśmy postawić na doświadczonego szkoleniowca z bardzo dobrą etyką pracy. Wybór padł na Stefano Micoliego, który przez ostatnie dwa lata wykonywał świetną pracę w Bergamo. Zasięgaliśmy języka u naszych przyjaciół z Włoch i wszyscy wypowiadali się o nim w samych superlatywach. Wierzymy, że pod jego wodzą sezon 2023/2024 będzie naprawdę udany” – powiedział Łukasz Kruk, dyrektor sportowy radomskiego klubu.

Sezon 2023/2024 będzie dla trenera Stefano Micoli pierwszym w polskiej TAURON Lidze siatkarek, ale wiadomo już, że włoski szkoleniowiec będzie miał w drużynie zawodniczki z przeszłością w Italii. Mowa chociażby o Monice Gałkowskiej, która dwa ostatnie sezonu kończyła w barwach Perugii, a kilka dni temu została przedstawiona jako nowa atakująca zespołu MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom. Więcej o siatkarskich transferach przeczytasz tutaj.

Źródło: volley24.pl/Radomka Radom

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X