Monika Gałkowska wraca do Polski! W jakim klubie zagra reprezentacyjna atakująca?

Monika Gałkowska znalazła się w składzie reprezentacji Polski na sezon 2023, co można traktować jako swoistą nagrodę za bardzo dobrą postawę na ligowych parkietach. Została ona dostrzeżona już wcześniej przez włoską Perugię, która ściągnęła do siebie naszą zawodniczkę na drugą część rozgrywek. Po spadku z Serie A1, Gałkowska zdecydowała się jednak wrócić do TAURON Ligi. W jakim klubie zagra w sezonie 2023/24?

Monika Gałkowska zawodniczką Radomki (Fot.: MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom/
@ERadomka on Twitter)

TAURON Liga 2023/24: Monika Gałkowska zagra w Radomiu

W piątkowe popołudnie MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom poinformowała o zakontraktowaniu reprezentantki naszego kraju, Moniki Gałkowskiej. To jedno z tych wzmocnień, która ma pozwolić drużynie z Mazowsza powrócić do rywalizacji o czołowe lokaty w TAURON Lidze siatkarek po bardzo nieudanym sezonie.

Co wiemy o najnowszym nabytku radomskiej ekipy? Kibicom siatkówki w Polsce tej zawodniczki nie trzeba szerzej przedstawiać, ale odwołajmy się do oficjalnego komunikatu prasowego:

Urodzona w 1996 roku siatkarka, sezon 2022/2023 rozpoczynała w drużynie OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Jednak w połowie minionego sezonu, po długich negocjacjach zawodniczka wróciła do klubu Bartoccini Fortinfissi Perugia, w którym grała w sezonie 2021/2022. Monika ma na swoim koncie 9 sezonów w Tauron Lidze, w tym m.in. 201 rozegranych meczów, ponad 2100 zdobytych punktów, 113 asów serwisowych oraz 209 punktów z bloku. W dotychczasowej karierze reprezentowała barwy m.in. Legionovii Legionowo, Energa MKS Kalisz oraz ŁKS Commercecon Łódź, z którym w 2019 r. zdobyła mistrzostwo Polski.

Nasza nowa atakująca, razem z żeńską reprezentacją Polski, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet w 2022 roku, dotarła do ćwierćfinału. Ostatecznie Polki znalazły się w pierwszej ósemce mistrzostw świata co jest jednocześnie najlepszym wynikiem od 1962.

W tym sezonie reprezentacyjnym Monika ponownie znalazła uznanie w oczach trenera Stefano Lavariniego i otrzymała powołanie do szerokiego składu kadry siatkarek (…)”

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Ogłoszony w piątek transfer Moniki Gałkowskiej to pierwszy z wielu ruchów transferowych, o których MOYA Radomka Lotnisko Radom powinna poinformować w najbliższych tygodniach. Siatkarskim transferom poświęciliśmy specjalny artykuł, który będziemy na bieżąco aktualizować.

Źródło: volley24.pl/MOYA Radomka Lotnisko Radom

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds