EuroVolleyM 2021: Polska zagra z Finlandią w 1/8 finału!

Zwycięstwem 3:0 nad Ukrainą siatkarska reprezentacja Polski zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie „A” CEV Mistrzostw Europy 2021. Co to oznacza dla podopiecznych Vitala Heynena? Przynajmniej teoretycznie łatwiejszą ścieżkę do strefy medalowej. Pierwszą przeszkodą na niej będzie reprezentacja Finlandii. Kiedy mecz Polska – Finlandia na EuroVolleyM 2021?

EuroVolleyM 2021: Polska zagra z Finlandią w 1/8 finału!
EuroVolleyM 2021: Polska zagra z Finlandią w 1/8 finału! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Siatkarskie ME 2021: Finowie rywalem Polaków w 1/8 finału

Biało-Czerwoni mieli tak naprawdę problemy tylko z jednym grupowym rywalem. Mowa oczywiście o broniących trofeum Serbach, którzy wysoko zawiesili nam poprzeczkę w krakowskiej TAURON Arenie. Ale nawet oni nie byli w stanie pokonać Biało-Czerwonych. Podopieczni Vitala Heynena wyszarpali zwycięstwo po grze na przewagi w tie-breaku, co było kluczowe w kontekście rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie. Pozostałych przeciwników – Portugalię, Grecję, Ukrainę i Belgię – udało się pokonać za trzy punkty, a w meczach z dwoma ostatnimi drużynami nawet bez straty seta.

Wygranie grupy „A” było o tyle istotne, że oznacza ona teoretycznie łatwiejszych rywali na drodze do najlepszej czwórki turnieju. Fazę pucharową rozpoczniemy od pojedynku z Finlandią, bo to ona ukończyła zmagania w grupie „C” na czwartej pozycji. Nasi najbliżsi rywale turniej rozgrywany u siebie zaczęli od dwóch zwycięstw. Najpierw pokonali 3:1 Macedonię Północną, a następnie nie dali szans Hiszpanom. Później było już tylko gorzej. Porażki 1:3 z Rosją, 1:3 z Holandią i 1:3 z Turcją zepchnęły ich na czwarte miejsce w stawce, ostatnie premiowane awansem do 1/8 finału.

Wiemy już na pewno, że kolegom w meczach z Polakami nie pomoże Eemi Tervaportti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, który nabawił się kontuzji i już zakończył występy w CEV Mistrzostwach Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. Generalnie jednak nie ma to większego znaczenia, bo tak czy inaczej Biało-Czerwoni są murowanym faworytem tej konfrontacji.

Kibice zadają sobie pytanie, kiedy mecz Polska – Finlandia? Spieszymy z odpowiedzią? Spotkanie Polska – Finalndia na EuroVolleyM 2021 odbędzie się w sobotę 11 września w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

Back to top button