EuroVolleyM 2021: Polska najlepsza w grupie „A”!

Z kompletem pięciu zwycięstw siatkarska reprezentacja Polski zakończyła zmagania w fazie grupowej CEV Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn. W środę 8 września w krakowskiej TAURON Arenie podopieczni Vitala Heynena pokonali 3:0 drużynę narodową Ukrainy i tym samym przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie „A”, bez problemu kwalifikując się do fazy pucharowej turnieju finałowego EuroVolleyM 2021.

EuroVolleyM 2021: Polska najlepsza w grupie „A”! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Siatkarskie ME 2021: Polska nie dała szans Ukrainie

Przed środową potyczką Biało-Czerwoni wiedzieli, że potrzebują zwycięstwa, żeby przeskoczyć w grupowej tabeli Serbów, którzy wygrali dzień wcześniej 3:2 z Grecją i zakończyli zmagania z dwunastoma punktami na koncie i bilansem setów 14:7. Tym samym Kurek mieli jasność, że wygrana z Ukrainą, która była już pewna trzeciego miejsca, daje awans z pierwszego miejsca.

Polscy siatkarze do zadanie podeszli profesjonalnie i zaczęli z wysokiego „C”, gromiąc rywala w inauguracyjnej odsłonie do 15. W drugiej nasza reprezentacja nieco spuściła z tonu, pozwoliła przeciwnikowi powalczyć w pierwszej fazie seta, ale koniec końców i w tej partii wygrana przyszła dość łatwo, bo mówimy o zwycięstwie w stosunku 25:20.

W trzecim secie sztaby szkoleniowe obu ekip wpuściły na parkiet kilku nominalnych dublerów. Jakość gry spadła i jednocześnie byliśmy świadkami najbardziej zaciętego starcia, które rozstrzygnęło się dopiero w samej końcówce, w której zdobyliśmy cztery punkty z rzędu, zwyciężając 25:21. Cel, jakim było wygranie grupy, został osiągnięty.

Tym samym siatkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału EuroVolleyM 2021 z pierwszego miejsca w grupie „A”. Teraz nasza drużyna przenosi się do Gdańska, gdzie już w sobotę rozegra swój pierwszy mecz w fazie pucharowej. Z kim? Tego dowiesz się z następnego tekstu, bo wciąż trwa rywalizacja w grupie „C”, z której wyłoni się rywal dla naszych mistrzów świata. Będzie to ktoś z pary Finlandia – Turcja.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button