Kontuzja rozgrywającego mistrzów Polski!

W cieniu turnieju finałowego EuroVolleyM 2021, którego decydujące spotkania rozegrane zostaną w dniach 18-19 września w katowickim „Spodku”, trwają przygotowania do startu nowego sezonu PlusLigi, którego początek zaplanowano na pierwszy weekend października. W poniedziałek aktualni mistrzowie naszego kraju poinformowali, że ich rozgrywający doznał kontuzji, która wyklucza go z dalszego udziału w CEV Mistrzostwach Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. O kim mowa i jak długa będzie przerwa w grze?

Kontuzja rozgrywającego mistrzów Polski! (Fot.: Jastrzębski Węgiel/materiały prasowe)

Jastrzębski Węgiel bez fińskiego rozgrywającego przez miesiąc

Przypominamy, że do niefortunnego zdarzenia doszło podczas sobotniego meczu reprezentacji Finlandii, która jest jednym z czterech współgospodarzy EuroVolleyM 2021, z Hiszpanią, wygranego przez fiński zespół w trzech setach.

W trzecim secie przy stanie 12:7 poczułem ból w nodze, ale myślałem, że wszystko będzie OK. Co więcej, takie przeświadczenie miałem nawet jeszcze dzień później. Niestety, otrzymane w niedzielę zdjęcie z rezonansu magnetycznego wykazało naderwanie mięśnia czworogłowego uda.” – zdradza fiński rozgrywający jastrzębskiego zespołu.  

Tego typu kontuzja przekreśla szanse na kontynuowanie występów w CEV Mistrzostwach Europy 2021, a co za tym idzie Eemi Tervaportti nie będzie już w stanie pomóc swojej reprezentacji w dalszej części czempionatu Starego Kontynentu.

Przez trzy i pół miesiąca przygotowywałem się do turnieju, a po czterech dniach jego trwania kończę w nim swój udział. Jest mi tym bardziej szkoda, że to było wyjątkowe lato, podczas którego stworzyliśmy nową reprezentację, silną, zjednoczoną. Nasz pierwszy mecz na turnieju może nie był jeszcze płynny, ale zdołaliśmy wygrać. Natomiast sobotnie starcie z Hiszpanią to był koncert w naszym wykonaniu. Zatem, do niedzieli rana wszystko wyglądało rewelacyjnie. Dziś czuję się rozczarowany.” – przyznaje rozgrywający w rozmowie z oficjalnym portalem Jastrzębskiego Węgla.

Jak szybko Fin będzie mógł z powrotem pojawić się na siatkarskim parkiecie? Po konsultacji ze sztabem medycznym Jastrzębskiego Węgla oraz ze sztabem reprezentacji Finlandii podjęta została decyzja o tzw. ostrzyknięciu uszkodzonego mięśnia osoczem bogatopłytkowym, co ma na celu przyspieszenie regeneracji i gojenie się uszkodzonej struktury.

Zawodnika Jastrzębskiego Węgla czeka przerwa w grze wynosząca od czterech do sześciu tygodni. Kapitan reprezentacji Finlandii rozpocznie leczenie w swoim kraju, a następnie przyleci do Jastrzębia Zdroju.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X