Zwrot ws. Manchesteru United. Nowy inwestor wchodzi do gry!

Sir Jim Ratcliffe, założyciel znanego przedsiębiorstwa INEOS, zamierza kupić 25% udziałów w Manchesterze United.

Zwrot ws. Manchesteru United. Nowy inwestor wchodzi do gry!
Zwrot ws. Manchesteru United. Nowy inwestor wchodzi do gry!

Ratcliffe zainwestuje w Manchester United

Według informacji podanych przez ESPN, Sir Jim Ratcliffe jest zainteresowany inwestycją w Manchester United w celu zdobycia „znaczącego wpływu na aspekty sportowe” klubu. Transakcja ta zapewniłaby kontynuację rządów rodziny Glazerów, którzy pozostaliby głównymi udziałowcami z 69% udziałów. Przychodzący inwestor miałby zatem możliwość wpływania na bieżące sprawy związane z klubem.

Przed pojawieniem się informacji o Jim’ie Ratcliffe’u, pojawił się raport Fabrizio Romano potwierdzający, że Sheikh Jassim nie ma już zamiaru przejąć Manchester United. W wyniku tego ogromna propozycja katarskiej grupy została oficjalnie wycofana. Kilka dni temu Jassim przedstawił Glazerom nową ofertę, której wartość była prawie podwójna w stosunku do rynkowej wyceny klubu wynoszącej 3,5 miliarda dolarów.

[ARPrice id=110]

Zakup 25% udziałów w klubie przez Jim’a Ratcliffe’a może przynieść pewne zmiany w sposobie zarządzania klubem. Wpływ nowego inwestora może być kluczowy dla przyszłości Manchester United. Wielu fanów z niecierpliwością czeka na rozwinięcie tej historii i na to, jak wpłynie ona na losy klubu.

Jim Ratcliffe: Kto to jest?

Sir Jim Ratcliffe jest niezwykle znaczącą postacią w świecie biznesu. Urodził się 18 października 1952 roku w Failsworth w hrabstwie Lancashire w Anglii. Jest założycielem i przewodniczącym INEOS, jednej z największych na świecie firm chemicznych.

Oprócz osiągnięć w przemyśle chemicznym, brytyjski miliarder ma również duże wpływy w dziedzinie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Bez wątpienia jest jednym z najważniejszych przedsiębiorców w branży.W 1998 roku Ratcliffe założył INEOS, globalne przedsiębiorstwo petrochemiczne. Pod jego kierownictwem INEOS szybko się rozwijało, przejmując wiele firm, w tym działalność chemiczną BP, ICI i BASF.

Ratcliffe jest również ogromnym fanem sportu i sponsoruje sukcesy drużyny kolarskiej INEOS (dawniej Team Sky) w takich ważnych wydarzeniach jak Tour de France. W Formule 1 INEOS wspiera również Mercedesa. Manchester United nie będzie zatem pierwszą sportową inwestycją Ratcliffe’a.


4.9 / 5. Ocen: 104

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x