Katarczycy nie kupią Manchesteru United. Właściciele odrzucili ofertę!

Manchester United odrzucił ogromną ofertę od katarskiej grupy inwestorów. Decyzja ta wywołała kontrowersje i pytania dotyczące długoterminowej przyszłości klubu. Czy Manchester United potrzebuje nowych właścicieli, aby odnieść sukces?

Katarczycy nie kupią Manchesteru United. Właściciele odrzucili ofertę!
Katarczycy nie kupią Manchesteru United. Właściciele odrzucili ofertę!

Manchester United nie dla Katarczyków – nawet za ogromne pieniądze

Według ekskluzywnego raportu Fabrizio Romano, sheikh Jassim z Kataru był gotów zakończyć negocjacje dotyczące przejęcia klubu Manchester United. W związku z tym ogromna oferta grupy katarskiej została oficjalnie wycofana.

Kilka dni temu sheikh Jassim przedstawił nową ofertę rodzinie Glazerów. Według informacji Romano, finalna oferta była prawie dwukrotnie wyższa od wartości rynkowej klubu, wynoszącej 3,5 miliarda dolarów. Ponadto, planowano dodatkowe inwestycje w wysokości 1,5 miliarda dolarów dla drużyny, a w ramach porozumienia miały zostać spłacone wszystkie stare długi. Właściciele Manchesteru United odrzucili tę propozycję.

Decyzja klubu była zaskoczeniem dla Katarczyków, ponieważ oferta była w pełni gotówkowa – nie była płatnością rozłożoną na raty.

20 PLN bez depozytu w Fortunie
20 PLN bez depozytu w Fortunie

Czy Czerwone Diabły zmienią właściciela?

Jeśli rodzina Glazerów odrzuciła tak dużą ofertę od Kataru, trudno przewidzieć, czy w najbliższej przyszłości będą chcieli sprzedać klub. To wydłuża konfrontację z kibicami, którzy domagają się lepszych inwestycji w klub.

W pierwszych latach po przejęciu przez Glazerów, kluczową rolę w utrzymaniu klubu na zwycięskim kursie odegrał Alex Ferguson. W tym okresie Czerwone Diabły zdobyły pięć tytułów Premier League i jedno zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jednak od czasu odejścia Fergusona z ławki trenerskiej w 2013 roku, Manchester United zdobył tylko cztery trofea. Zarząd klubu został surowo skrytykowany za wybór trenerów, brak inwestycji w infrastrukturę treningową oraz marnotrawstwo pieniędzy na nieudane transfery.

Decyzja Manchester United o odrzuceniu ogromnej oferty od katarskiej grupy inwestorów budzi pytanie, czy klub potrzebuje nowych właścicieli, aby odnieść sukces. Kibice są podzieleni w tej kwestii. Jedni uważają, że obecni właściciele nie inwestują wystarczająco w klub i że potrzebna jest świeża krew, która przyniesie nowe pomysły i środki finansowe. Inni są lojalni wobec rodziny Glazerów i wierzą, że klub może osiągnąć sukces pod ich przywództwem.

20 PLN BEZ DEPOZYTU

1. Rejestracja konta w Fortunie z kodem „BETONLINE
2. Zweryfikowanie danych
3. Odebranie bonusu
4. Postawienie kuponu za środki bukmachera!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Właściciele klubu zdają sobie sprawę z niezadowolenia kibiców i konieczności podjęcia działań. W ostatnich latach zaczęli podejmować pewne kroki, takie jak zatrudnienie doświadczonego menedżera, jakim jest Erik ten Hag. Jednak efekty tych działań nie są jeszcze widoczne na boisku.

4.9 / 5. Ocen: 89

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x